Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Transport public de noapte STB

761 posts, 301323 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 49 50 51 52 53 54 55
 
 

📖 Pagination options
Re: Transport public de noapte STB nokia2110

Întreb şi eu ca prostul: staţia din dreptul Magazinului "Unirea" ("Unirea Shopping Center") e degeaba.  Ieri seară am ieşit în fugă de la "Carrefour" să prind N120. Fac cu mâna, nu opreşte. În spate, N102, care nu mă lasă aproape, dar nici departe. În loc să se uite după călători, se uita în oglinda stângă. Păi de ce e staţia aia? Ca să aştepte călătorul jumate de orî apoi. Eram şi transpirat. Dacă răcesc (nu cred, dar zic ipotetic), îmi dau şoferii ăia vreo despăgubire? De ce nu controlează cineva comportamentul lor.
Am uitat că puteam să merg până la Sf. Gheorghe să iau 21 până la "Bucur Obor", că la 23.10 - 23.15 mai pleca spre depou. Voi ţine minte. Dacă unii şoferi sunt jigodii, măcar să am alternativa.

 


Re: Transport public de noapte STB idk_vlad

În această noapte avem 5 E4-uri pe liniile de noapte. Din cele 400 de Otokare și 130 de hibride, chiar nu se puteau găsi 5 care să circule noaptea? Până acum câteva luni nu găseai picior de Citaro vechi pe N-uri, dar de la un timp au devenit ceva obișnuit. De ce?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB GPS

Orice autobuz atât timp cât îndeplinește cerințele impuse, sistem de supraveghere funcțional, butoane stop funcționale și plată cu card poate circula liniștit.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB ADK

...butoane stop funcționale? Poate că n-am mai circulat demult cu N-urile, dar șoferii opresc doar dacă butoanele sunt acționate?

 


Re: Transport public de noapte STB Dragos31

Da.

Este valabil si pentru urcarea in autobuz, calatorii fiind nevoiti sa semnaleze soferului intentia de a urca cand vehiculul se apropie de statie.

 


Go to page:  1  ... 49 50 51 52 53 54 55
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421261 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use