MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stația Aurel Vlaicu

42 posts, 6666 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Stația Aurel Vlaicu subway guru

Înainte de ‘90 amplasarea de chioșcuri nu era permisă.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu survola

S-au montat porțile și balustrade la rampă:
20240115_134032.jpg (1.61 MB; downloaded 1501 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu rosetti61

Ba da, in anii '80 s-a incercat introducerea unor chioscuri de dulciuri-racoritoare - erau constructii-tip la fel ca gheretele controloarelor, Dupa aia, in tranzitia salbatica a inceput dezmatul, cand bazarul si piata s-au mutat la metrou.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu subway guru

Wrong, chioșcariada a început după ‘89.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu rosetti61

Erau chiosculete de stat, ca prin unele gari. O fi fost ceva experimental, cate unul sau doua prin marile statii. Mi-amintesc de unul, dupa revolutie, pe care scria "Dulciuri cafea", folosit pe post de cabina pentru controlori de trafic in statia Politehnica la peron, cand se mergea pe un singur sens spre Lujerului.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu sorin.niculescu_

De ce se mergea pe un singur sens spre Lujerului?

 


Re: Stația Aurel Vlaicu punmeister

Statia Gorjului era in curs de constructie.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu ByOnu

Revenind: deci, constructia veche de pe peronul acestei statii a fost sau nu un spatiu comercial?

Daca da, eu unul nu l-am vazut niciodata functional in ultimii 15 ani. Ceea ce este foarte ciudat daca ne gandim ca sindicatul n-ar fi pierdut ocazia de a face niste bani, mai ales la ce trafic are statia.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu rosetti61

Constructia a fost amplasata acolo dupa deschiderea statiei in 1987 cel mai probabil spre a servi ca un punct de monitorizare a circulatiei, ceva. Tot ce a fost comercial s-a oprit la vestibul.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu survola

Să prezentăm și aici o tăbliță inutilă, conținând propoziții stângaci scrise și date incomplete despre Aurel Vlaicu.
Aurel Vlaicu.jpg (803.6 KB; downloaded 712 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu WT_fan06

A câștigat premiul I și patru premii II pentru ce? Fraza trebuie să aibă și un sens, nu doar să fie trecută acolo ca apoi noi să căutăm mai multe informații ca să aflăm ce n-a reușit să ducă la bun sfârșit un incompetent.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Stația Aurel Vlaicu GPS

Stația…
Stația…
Stația…

 


Re: Stația Aurel Vlaicu beauty and your feast

Toate aceste plăcuțe mi-au cauzat un masiv scurt-circuit la creier. Sper doar să fie ceva de moment și să fie luate cât mai repede din stații.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu shoppy

Sigur o sa dispara in mod natural si nu o sa se puna altele.

 


Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421305 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use