Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 240098 views
 
Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public Albert

A fost modernizat iluminatul public pe Șoseaua Ștefan cel Mare.
IMG_5188.jpeg (1.68 MB; downloaded 852 times)

 


Re: Iluminat public DenisM017

La fel și pe Șoseaua Mihai Bravu.

 


Re: Iluminat public Gabi23

Iluminatul public nu funcționează pe stâlpii liniei 41 în zona Ciurel, fiind o beznă totală...
11.03 (1).jpg (122.84 KB; downloaded 521 times)
11.03 (2).jpg (141.87 KB; downloaded 521 times)

 


Re: Iluminat public Aron

De cel putin 2 saptamani e asa

 


Re: Iluminat public ByOnu

Reclamati asta la Compania Municipala pentru Iluminat Public.

 


Re: Iluminat public cris_m

Degeaba, eu am reclamat acum vreo 2 saptamani la ei o avarie in zona mea si nici acum n-au catadicsit sa o rezolve. De regula se miscau mai bine... S-a ales praful si de astia...

 


Re: Iluminat public Cristi N

Daca avaria afecteaza un tronson de strada atunci cel mai probabil buba e la E-Distributie care nu mai asigura tensiune in punctul de aprindere. Sfatul meu e sa suni la Compania de iluminat si sa intrebi daca au tensiune sau nu pentru zona respectiva.

Daca iti spun ca e vina E-Distributie si ca ei au trimis mai departe suna la E-Distributie si fa o sesizare.

Am observat ca adresele intre cele 2 companii se pierd pe drum.

 


Re: Iluminat public cris_m

Lipsa tensiune clar nu au pentru ca iluminatul LED de pe aceeasi strada merge, aleea pietonala dotata cu becuri cu sodiu nu merge... La mine au busit stalpul/legatura stalpului cand au spart sa puna pavele...

 


Re: Iluminat public Cristi N

Sugestia era mai mult pentru @Gabi23  si avaria din zona Ciurel.

Stiu ca sunt intarzieri si la rezolvarea avariilor care tin strict de Compania de Iluminat Public. Nu imi dau seama daca e din cauza subfinantarii sau sunt prioritizate alte lucrari precum inlocuirea lampilor cu vapori de sodiu cu unele cu LED.

 


Re: Iluminat public Gabi23

Mulțumesc, am trimis oricum la CMIP.

 


Re: Iluminat public shoppy

Cel mai probabil s-au ars sigurantele sau a fost afectat panoul de sigurante pentru tronson.

 


Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421289 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use