MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex

218 posts, 8843 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex ByOnu

+ folosirea selectiva a diacriticelor < Sos. Dudești .. >

++ "B-dul" in loc de "Bd."

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex shoppy

La M4 este strambatura ca sa iasa guguloaiele Basarab 1 si 2 unite dar Gara de Nord 1 si 2 separate, evident guguloaiele Basarab 1 si 2 sunt degeaba dar in gestiunea lor apar 2 statii separate ca sa iasa mai multe la numar.
La panoul verde mesterul a aliniat Justify in loc de Left, de aceea au iesit asa fiecare labartat altfel, greu cu word-ul asta.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex sab

rosetti61 wrote here:
nu stiu de ce nu s-au intins si pe perete daca nu mai aveau spatiu... :mrgreen:  

Nu au luat în calcul și rama... 😀
Cu toate acestea, chiar și fără rama....nu faci un indicator pana la limita spațiului disponibil.
Dar aici vorbim de Metrorex , templul incompetentei.

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex cris_m

Una buna de azi, n-aveam baterie la telefon sa si pozez. Accesul A de la Mihai Bravu are desenat doar M1, M3-ul s-a pierdut pe drum  :lol:

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex idk_vlad

Nu-i singura stație la care se întâmplă chestii de genul, mi se pare că și la Eroilor apare doar M1, M3-ul neexistând…

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex shoppy

În trenurile de pe M1 s-au pus hărțile cu aberația Eroilor 1, 2, Basarab 1, 2 etc, evident anunțurile vocale sunt tot cele vechi fără nici un 1, 2.

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex WT_fan06

Faceți sesizări peste sesizări la Metrorex pentru a rectifica aceste aberații... Degeaba ne plângem pe forum și redesenăm (benevol) hărțile așa cum ar trebui ele făcute, în timp ce alți incompetenți primesc leafă pentru a scoate aceste procării...

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex cris_m

Si le scriem ca sa aiba ce sa arunce la gunoi ca nici nu vor intelege ce vrem de la viata lor trista si amarata de angajati la stat...

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex WT_fan06

De acord, însă tot este un mod mai productiv de a petrece timpul, decât aici unde noi am discutat de xyz ori aceste aspecte, am făcut de xyz ori controlul calității pe hărțile lor și suntem cu toții de acord că semnalistica din stații și din trenuri este o glumă proastă în multe cazuri. 😓

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex sab

Asa se intampla când Metrorex rămâne în urma.. 😀
20240409_175730.jpg (1.62 MB; downloaded 419 times)

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex reiny2000

Nu ar putea TPBI să se ocupe de hărțile și semnalistica de la metrou? Așa poate n-am mai vedea toate bazaconiile pe care le naște vreo minte luminată de la Metrorex.

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex AndreyCFR

Nu m-ar mira să fi făcut un angajat Metrorex asta, însă probabil așteaptă prelungirea M2 până unde se mai vrea, finalizarea M5, M6, etc., și după se trezesc și ei să schimbe hărțile sau se gândesc că nu are rost să le schimbe în toate metrourile pentru o singură stație "că costă mult".
La cât de dezastruoasă e harta curentă cu stația Tudor Arghezi de pe site-ul lor, mai bine că nu o schimbă; poate găsesc și ei pe cineva mai profi care poate aduce harta Metrorex la standarde demne de anul 2024.

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex WT_fan06

Hărțile sunt făcute să fie ținute la zi în permanență, pentru că este vorba de informarea corectă a călătorilor.

Haideți să nu mai venim cu scuze / justificări / presupuneri / de genul "așteaptă să se facă x sau y până schimbă ceva". Faptul că după ani de zile de proiecte nu s-au găsit resurse pentru actualizarea hărților și a semnalisticii este inacceptabil după orice standard al lumii civilizate și asta trebuie spus, în loc să ne gândim oare de ce niște incompetenți nu sunt în stare să facă un lucru când trebuie și cum trebuie.

Aviz amatorilor, M5 încă nu apare pe multe indicatoare și nu "figurează" nici pe anunțurile vocale din trenuri. Ce mi se va spune, că se așteaptă finalizarea magistralei?

Știu că ce a spus colegul mai sus este mai mult un pamflet, însă tot am vrut să atrag atenția asupra acestui aspect pentru că cineva care ne citește s-ar putea să aibă impresia că pentru o stație adăugată pe rețea nu este necesar și obligatoriu să fie actualizate toate hărțile. Nu, nu este acceptabilă incompetența și delăsarea. Publicul are nevoie de informații de actualitate și de calitate, nu de bătăi de joc.

 


Re: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex cosminduru

Nu numai că nu informează corect, dar induc în eroare.
Performanța este că pe hărțile din metrou avem desenate magistrale și stații care nu există (în lucru, în pregătire, în champions league), dar nu avem stații care există (Tudor Arghezi).

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421265 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use