Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: SAT - Sistemul Automat de Taxare

291 posts, 112623 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 
 

📖 Pagination options
Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare cosminduru

Probabil a fost încărcat pe "portofel electronic" și nu cu călătorii metropolitane. Pe portofel cred că se iau banii indiferent de transfer.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare ByOnu

Nu vad cum sa fie adevarat asta.

S-a trecut clar de la calatoria/urcare la calatoria/90min, indiferent de tipul de tilu de calatorie.

Eu pe portofel imi incarc mereu pachete de 10 calatorii si imi arata corect "trasfer" la validarile pe care le fac in 90min.

Daca as avea 6 lei in portofelul electronic, ar trebui sa se considere tot transfer in cele 90min, nu sa-mi ia inca 3 lei.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare dekolor

WT_fan06 wrote here:
Sigur că există metode de a evita problema, dar dacă ați identificat o problemă, de ce nu are nimeni inițiativă? Am întrebat mai devreme dacă a sesizat cineva STB și TPBI legat de problema cu călătoriile. Fără răspuns. Poate este mai convenabil să ne plângem pe forum...

Calm down, relax. Mesajele deja sunt trimise catre STB si TPBI cu toate informatiile necesare, posibil sa mai fi intrat pe aici intre timp dar am uitat sa raspund/specific lucrul asta. Oricum reveneam intr-o luna cu raspunsul la petitii.

Legat de calatorii: cardul l-am incarcat la TVM-ul de la Obor, am ales sa cumpar calatorii metropolitane si aia a fost. Nu am incarcat balanta in portofelul electronic, sincer nici nu vad rostul. De obicei folosesc 24pay, dar nici avem baterie la telefon si am zis sa nu risc.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare Luca M.

De ceva vreme tot am o problema cand incerc sa validez la STB la validatoarele Kapsch sau cel albastru montat in cateva tramvaie, cel pentru card bancar. Folosesc doua carduri: unul CEC si altul Raiffeisen. Aproape nicio data nu reusesc sa validez desi am bani pe card, apare pe ecran mesajul  ,,Tranzactie refuzata’’…
Se mai confrunta cineva cu problema asta?

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare Isaac

Ieri nu mi-a mers deloc aplicația 24pay. Am încercat de pe doua telefoane diferite, sisteme diferite - android si iOS, si carduri bancare diferite. Dădea eroare la logare. Conexiune expirata sau ceva de genul asta. Ori ca nu se poate conecta la server.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare mirceade

Nici mie. Probabil că n-au niciun fel de monitorizare pe sistemele ălea.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare BGP2597

Săptămâna trecută au fost probleme cu aplicația, inclusiv în alte orașe s-au plâns călătorii că nu funcționează.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare Aron

Ieri a pesistat problema. Dar aparent doar pe vehicule vechi. In MB Citaro pe linia 143 nu a mers. In Astra Metropolitan pe 41 a mers. In Solaris pe 93 a mers. In Irisbus pe 69 nu a mers si in final in Otokar pe 368 nu a mers.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare Chev Celios

De cate ori intalniti astfel de probleme faceti sesizare la STB. Altfel tot asa vor ramane.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare PTMZ

...si, eventual, la TPBI, pentru o amenda catre STB.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare cris_m

Amenzi care nu se mai dau, iar cand se dadeau erau ignorate cu brio...

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare Chev Celios

Nu este vorba de amenda, dar la dispecerat nu are nimeni de unde sa stie ca nu merg cardurile bancare, iar soferul nici atat.

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare Costin

Cum sa nu stie? E cea mai de baza functionalitate de diagnoza, unitatea sa trimita in server date despre functionarea ei... de sofer nu mai zic, e primul care ar trebui avertizat.

(Nu neg ca nu exista, dar ar fi o tampenie daca chiar e asa, in lumea normala ar intra la categoria defect de productie)

 


Re: SAT - Sistemul Automat de Taxare bercenicity

La validarea pt transfer ar fi utila afișarea pe ecran și a minutelor rămase. Unde sa mă adresez că să se implementeze asta?

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421195 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use