Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Solaris Trollino 12M

665 posts, 183799 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 48
 
 

📖 Pagination options
Re: Solaris Trollino 12M shoppy

Daca sporeste confortul atunci nu este inutil, posibil sa nu se justifice pretul extra dar asta se poate discuta.

 


Re: Solaris Trollino 12M Albert

Dar ce opțiuni lipsesc la interior?

 


Re: Solaris Trollino 12M punmeister

Singura care iese in evidenta ar fi LEDurile de avertizare din zona usilor.

In rest nu vad altceva, doar sa le fi comandat cu mai multe displayuri Thoreb sau cu scaune Kiel Ideo (cele de pe Otokar Kent adica) cum se practica in Germania si Italia.

 


Re: Solaris Trollino 12M WT_fan06

Ideal era să le ia cu scaune Kiel pentru un plus de standardizare / commonality între modele. Dar la urma urmei e treaba operatorului cum își va procura piesele de schimb.

 


Re: Solaris Trollino 12M orex

Andrei98 wrote here:
Faptul că la interior lipses ledurile de la uși(...)

Nu, esti in eroare, are doar o lampa led (deasupra foii a doua a usii), nu doua, dar e cel mai mic inconvenient, lumineaza, oricum, ca pe stadion!  ;) Asta sa fie minusul, in rest totul e brici, caldura mai abitir ca in casa, silentios, fasnet, timpul de deschidere si inchidere a usilor foarte vivace. Chestiunea e sa vedem cum se obisnuiesc calatorii cu ”botoanele” de pe bare, ca nu cunosc cati stiu ca acelea, cand le actionezi si devin ”rosii”,  provoaca deschiderea usilor la urmatoarea statie, la solicitarea expresa a lor.  :yes:

 


Re: Solaris Trollino 12M cris_m

Albert wrote here:
Dar ce opțiuni lipsesc la interior?

Mai degraba lipsesc niste finisaje, cum ar fi: barele de deasupra usilor sau din spatele cabinei (destul de utile din punctul meu de vedere), unele randuri de scaune (intre usa 1 si 2) etc. Toate acestea insumate reduc costul de productie.

 


Re: Solaris Trollino 12M punmeister

Alea tin strict de cerintele beneficiarului, adica PMB.

 


Re: Solaris Trollino 12M Victor92

O galerie foto si de la mine.

5401









5402

















5403















 


Re: Solaris Trollino 12M Victor92

5404













5404 afisaj - 93 - 17.02.2024.JPG (1.02 MB; downloaded 2033 times)


5407















 


Re: Solaris Trollino 12M Victor92

5409

















5410











 


Re: Solaris Trollino 12M Andrei98

orex wrote here:
Andrei98 wrote here:
Faptul că la interior lipses ledurile de la uși(...)

Nu, esti in eroare, are doar o lampa led (deasupra foii a doua a usii), nu doua, dar e cel mai mic inconvenient, lumineaza, oricum, ca pe stadion!  ;)

Eu nu știu cine e în eroare în cazul acesta pentru că nu vorbeam de acele lămpi. Mă refer la benzile led care vin în sus și se aprind alb când se deschid ușile sau roșii când se închid.
cris_m wrote here:
Mai degraba lipsesc niste finisaje, cum ar fi: barele de deasupra usilor sau din spatele cabinei (destul de utile din punctul meu de vedere), unele randuri de scaune (intre usa 1 si 2) etc. Toate acestea insumate reduc costul de productie.

S-a pus minimul de scaune cerut în CS și nu mai multe pentru că STB cere și foarte multe locuri în picioare.

 


Re: Solaris Trollino 12M punmeister

Minimul era 22 de scaune, si s-au pus 27 ca la Citaro.

 


Re: Solaris Trollino 12M reiny2000

orex wrote here:
Chestiunea e sa vedem cum se obisnuiesc calatorii cu ”botoanele” de pe bare, ca nu cunosc cati stiu ca acelea, cand le actionezi si devin ”rosii”,  provoaca deschiderea usilor la urmatoarea statie, la solicitarea expresa a lor.
Ține cineva cont de butoanele alea?

 


Re: Solaris Trollino 12M shoppy

La STB butoanele de STOP sunt inutile pentru ca prin regulament soferul opreste si deschide usile in toate statiile indiferent de situatie(chiar daca nu se apasa STOP si nu este nimeni in statie si nu este nimeni in picioare in dreptul usii in masina) si oricum foarte probabil soferii vor deschide manual toate usile in toate statiile ca asa vor ei.

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 48
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430476 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use