Regiunile RomânieiMunteniaJudețul Prahova

 

Topic: Transportul public din Sinaia

143 posts, 56797 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options
  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Transportul public din Sinaia TPB

TUS a luat si autobuze Citaro K deoarece au destul de multe strazi inguste pe unde cele de 12m abia incap, si sa nu uitam de cei care vin cu masinile personale din Bucuresti.
Singura problema este cu intervalele orare, mult prea mari ca am vazut si eu. Poate asta se datoreaza lipsei angajatilor pentru ca exista conditii decente (si-au schimbat toata flota de autobuze).
Dar sa vedem si partea buna: exista un mai mare interes pentru transportul in comun din Sinaia.

 


Re: Transportul public din Sinaia Andrei98

Autobuze au chiar mai multe decat le trebuie, in schimb gestionarea transportului lasa de dorit, de parca si aici se doreste prioritizarea celor cu auto personal.

 


Re: Transportul public din Sinaia ByOnu

TPB wrote here:
Dar sa vedem si partea buna: exista un mai mare interes pentru transportul in comun din Sinaia.


Desigur, doar ca atunci cand interesul calatorilor este mai puternic decat conditiile si calitatea serviciului pe care le ofera operatorul ..rezultatul va fi o experienta neplacuta care va conduce la pierderea acestui val de interes.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Transportul public din Sinaia TPB

Sunt de acord cu ce spuneți.
Atunci singura varianta ar fi să facem petiții în care să cerem adăugarea mai multor autobuze pe trasee astfel încât să nu mai existe aglomerația. Autobuzele le au, de defecțiuni nu îmi amintesc sa fi auzit ceva, șoferi cred ca se pot angaja oricând...

 


Re: Transportul public din Sinaia ByOnu

Vreau sa mai povestesc o pățanie. Poate va va fi vreodata util de stiut.

Desi este sezonul sporturilor de iarna, ultimul autobuz pleaca de la statia Gondola Sinaia, spre oras, "odata cu gainile", la 18:55. 18:55 ultima plecare...

Dupa 18:55, autobuzele se limiteaza la statia Piațeta Foișor.

N-ar fi o problema daca atat in planificatorul din Google Maps, cat si in aplicatia oficiala(!) de transport public a orasului Sinaia, n-ar scrie ca sunt autobuze si la 19:55, 20:55 si 21:55.

Mananci la un restaurant la baza gondolei, cu gandul ca iei autobuzul de 19:55 si afli ca nu ai cu ce sa te mai intorci.

Sun frumos la numarul de Vodafone afisat pe ecranul aparatului de bilete si imi raspunde un domn. Baiatul a fost foarte amabil, nu am ce-i reprosa, si a revenit chiar cu un telefon dupa ce a verificat pe GPS. "Autobuzul se intoarce spre oras". Aia e. Urmeaza un drum de 30-40 min noaptea, inclusiv pe niste portiuni de drum cu iluminatul public nefunctional.
Screenshot_20230203-092110_Maps.jpg (324.37 KB; downloaded 1904 times)
IMG-20230205-WA0008.jpg (103.78 KB; downloaded 1905 times)

 


Re: Transportul public din Sinaia PTMZ

ByOnu wrote here:
telecabina noua

Adică telegondola veche? Sau cum?

Trist... Foarte trist ce se întâmplă la Sinaia.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Transportul public din Sinaia Utilizator anonim 2

Ce sa va fac, fratilor, daca nu va duceti ca tot omu’ cu masina….:) Iata, stati la cheremul autobuzistilor grabiti. Ghinion, vorba aia…

 


Re: Transportul public din Sinaia ByOnu

PTMZ wrote here:
ByOnu wrote here:
telecabina noua

Adică telegondola veche? Sau cum?

Trist... Foarte trist ce se întâmplă la Sinaia.


Terminalul "Telegondola", de langa Taverna Sarbului.

 


Re: Transportul public din Sinaia Cezar210

PH37TUS și PH41TUS, astăzi în zona Complexului Turistic Furnica (părăsit, din păcate) pe liniile T1 și T4:
PH32TUS.jpg (1.9 MB; downloaded 1356 times)
PH41TUS.jpg (1.71 MB; downloaded 1356 times)

 



Re: Transportul public din Sinaia Andi_C

Câteva autobuze intâlnite prin oraș, destul de greu de văzut. Se folosesc 4 autobuze zilnic, câte unul pentru T1-3 și unul pe liniile T4-T5.

PH 33 TUS, Linia T4






PH 38 TUS, Linia T3



PH 39 TUS, Linia T3




 


Re: Transportul public din Sinaia STB243

Linia de autobuz destinată elevilor
IMG_2435.jpeg (986.54 KB; downloaded 163 times)
IMG_2429.jpeg (1.64 MB; downloaded 163 times)

 


Re: Transportul public din Sinaia WT_fan06

O mostră de "profesionalism" și de la Sinaia, unde șoferul știe să oprească la 1-1.5 metri de bordură. Nu se gândește că transportă copii, aceștia fiind mai predispuși la accidentări în timpul îmbarcării și debarcării dacă diferența de nivel este ridicată. În schimb, îi pune să se dea jos pe stradă, apoi să urce bordura.

În țările civilizate, șoferii opresc la bordură și folosesc funcția kneeling pentru o urcare / coborăre cât mai ușoară, cu diferență minimă de nivel. În țara noastră e bine că există acest serviciu de autobuz pentru elevi.

 


Re: Transportul public din Sinaia cris_m

Alveolele in Sinaia sunt oricum foarte mici, mie cel putin mereu mi s-au parut. Nu m-am sincronizat cu autobuzele sa vad exact cum se incadreaza, dar cred ca extrem de greu.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Prahova  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421195 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use