Regiunile RomânieiBanatJudețul Timiș

 

Topic: Achiziții de troleibuze noi Timișoara

19 posts, 3276 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Achiziții de troleibuze noi Timișoara punmeister

E posibil la lotul 1 sa mai vina Skoda cu troleibuzul lor pe caroserie de Temsa si eventual Bozankaya la ambele.

 


Re: Achiziții de troleibuze noi Timișoara PTMZ

Deja e destul de evident că Solaris are monopol pe piața de troleibuze de aici, deci nu mi-aș face astfel de scenarii care nu s-au adeverit niciodată până acum. Cum am spus, CS-ul e tras la indigo cu cele de la Brașov și Tg. Jiu, unde doar Solaris a ofertat, foarte probabil (99% sigur, bazat pe experiența anterioară) va fi la fel și aici.

 


Re: Achiziții de troleibuze noi Timișoara Robert

Bozankaya nu a câștigat nimic și probabil nici nu va câștiga nimic la licitațiile din România, din aceleași motive ca la București. Skoda nu cred că e încă interesată de piața din România, dar nu putem exclude o tatonare. Solaris e cam favorit, singurul concurent real al lor fiind Astra...care e ocupată până peste cap cu tramvaie.

 


Re: Achiziții de troleibuze noi Timișoara PTMZ

Solaris a depus o contestație la CNSC.
Contestatie -Troleibuze.pdf
Contestatie -Troleibuze.pdf (1.34 MB; downloaded 41 times)


Pe scurt, se cer:
- suspendarea licitației până la soluționarea dosarului
- reducerea puterii motorului de la 240 kW la 160 kW la 12m
- eliminarea cerinței de omologare prealabilă (ar fi niște subansamble care nu au fost omologate încă, din spusele celor de la Solaris)
- eliminarea cerinței pentru service (Solaris vrea să efectueze mentenanța la depoul STPT, nu la un service propriu).

 


Achiziții de troleibuze noi Timișoara Andrei Andraș

Ofertanți pentru ambele loturi:
1. BOZANKAYA OTOMOTIV;
2. SOLARIS BUS & COACH.

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Timiș  • 
Choose destination

Since our 2287 forum members have written 421216 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use