Regiunile RomânieiMoldovaJudețul Galați

Topic: Achiziții autobuze/microbuze electrice prin PNRR

16 posts, 3847 views

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
Re: Achiziții autobuze/microbuze electrice prin PNRR Pavlov195

A fost semnat contractul cu Solaris pentru cele 20 de autobuze electrice de 12m.

Sursa - Facebook - Ionut Pucheanu
Disponibil la: https://www.facebook.com/ionut.pucheanu/posts/pfbid0uVXH77wTcox3rc9tRZsMDvAFgTLUDmZ7mmr3Gwy2HzGCiaZiTP7ndB4KVNoXPN5hl

Lot nou de 20 de autobuze electrice pentru gălățeni
Gălățenii merită doar autobuze noi și moderne. Astăzi am semnat încă un contract de achiziție pentru 20 de autobuze electrice cu zero emisii și 12 stații de încărcare.
Autobuzele sunt marca Solaris, tip Urbino 12 Electric, de 12 metri, au capacitate de 74 de călători, rampă de acces pentru persoanele cu dizabilități, camere video și toate dotările moderne. Valoarea contractului, semnat cu SOLARIS BUS & COACH, este de circa 60 de milioane de lei.
Mă bucur că, în decurs de o lună, am încheiat contracte de achiziție pentru 50 de mijloace de transport noi: 20 de autobuze electrice de 10 metri, 10 tramvaie, iar acum pentru acest lot de 20 de autobuze electrice de 12 metri.
În total, am atras prin PNRR fonduri pentru 62 de mijloace de transport noi și nepoluante care vor ajunge la #Galați în perioada următoare.

Achiziții vehicule electrice prin PNRR Andrei Andraș

Andrei Andraș wrote:
În numele UAT Vănâtori, Primăria Municipiului Galați a lansat o licitație pentru achiziționarea a 10 microbuze electrice de 5,5 - 7 m și a stațiilor de încărcare aferente (10 lente).
Licitația a fost anulată, fiind relansată acum.

Termene limită:
- depunerea ofertelor: 20 martie;
- evaluări: 20 septembrie.

Link E-Licitație: https://www.e-licitatie.ro/pub/notices/c ... 00175740

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Galați  • 
Choose destination

Since our 2248 forum members have written 417348 posts in 5194 topics and 507 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”