Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Mercedes-Benz Citaro Euro 3

743 posts, 275442 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 48 49 50 51 52 53 54
 
 

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Calaretul

4536 a fost vopsit in schema noua , cum este ZTE. Poza este preluata de pe Tik-Tok.
Autor: STBTramvaie pe TikTok
Screenshot_20240206_121013_TikTok.jpg (285.6 KB; downloaded 1821 times)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 punmeister

Not bad at all! Bine ca se ia in calcul aceasta uniformizare.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Costin

Calaretul wrote here:
4536 a fost vopsit in schema noua , cum este ZTE. Poza este preluata de pe Tik-Tok.

Poza originala avea un watermark enorm care contravine regulamentului. Am eliminat acel watermark.

Autorul pozei poate raspunde aici sau scrie la admin@metrouusor.com daca are reclamații.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Vasile52

Contractele TPBI au fost actualizate si de acum inainte toate vehiculele modernizate sau noi, pentru toti operatori trebuie sa fie vopsite in verde (RAL 6018). Nu vad logo-ul TPBI care conf. contractelor noi ar trebui sa apara pe vehicule.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 mn_photography

Atunci respectivul Citaro este modernizat sau e doar revopsit?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Andi_C

Este Citaro-ul convertit in autovestiar.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 survola

Chiar dacă este Euro 3 este tot „verde”.   :?:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 mn_photography

Pentru majestatea sa, Nicușor Dan, dacă arata verde e ecologic. Și intr-adevăr culoarea verde arata bine chiar dacă în realitate tot sunt la fel de poluante.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Albert

Având în vedere ca l-au vopsit așa, cred ca au renunțat la transformarea lui în vestiar.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Andrei25

Am văzut și eu poza tot pe platforma respectivă, într-adevăr, nu arată rău deloc în noua schemă. Este puțin ciudat ca după 18 ani de crem, să le vedem verde-negru-alb. Și evacuarea, este tot verde...

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 WT_fan06

mineagu wrote here:
Pentru majestatea sa, Nicușor Dan, dacă arata verde e ecologic. Și intr-adevăr culoarea verde arata bine chiar dacă în realitate tot sunt la fel de poluante.

Ce legătură are "majestatea sa" cu toată treaba asta? Verdele s-a ales de niște ani de zile ca fiind schema unitară a TP. A avea o schemă unitară aplicată pe toate vehiculele de sub tutela TPBI (deci nu doar STB) este ceva absolut firesc și civilizat pentru o capitală europeană. Propui ca schema unitară să fie interzisă pentru vehiculele poluante sau ce?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 mn_photography

propun ca se putea alege o alta schema nu neapărat verde dar susțin ideea sa fie o schema unitara.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 ByOnu

Discutia este tardiva. Asta avem, ii dam inainte si zicem < multumesc! > ca n-avem o schema la fel de urata precum cea din Oradea.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 TPB

Știam că 4536 este de mai mult timp în URAC și a fost transformat în autovestiar, dovadă că unele geamuri sunt colantate cu folie neagră.
Eu am o curiozitate: vor exista mai multe Citaro-uri (Euro 3) care vor fi transformate în autovestiare și vopsite asemănător ZTE-urilor? Sau 4536 rămâne singurul și se vor folosi în continuare Rocar-urile 112 UDM, pentru intervenții?

 


Go to page:  1  ... 48 49 50 51 52 53 54
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422029 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use