Regiunile RomânieiMoldovaJudețul Botoșani

 

Topic: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi

25 posts, 6510 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
3 autobuze electrice noi - Flămânzi Andrei Andraș

Cu BMC s-a semnat contractul.

 


Re: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi PTMZ

Și atunci vine întrebarea: cu ce vin oare la lungimea solicitată (5,8-6,8m)?

 


3 autobuze electrice noi - Flămânzi Andrei Andraș

Cu o bombă chinezească, bineînțeles. Căutând un autobuz Granton de 6m, am găsit chestia asta: Granton GTQ6661BEVB2, dar habar n-am dacă se încadrează în cerințele licitației.

Cred că era mai bine pentru toți să ia Anadolu contractul cu Jest electric.
Foto: auto-che.com
0.jpg (39.97 KB; downloaded 2394 times)

 


Re: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi PTMZ

Licitatia a fost atribuita aseara. Valoarea contractului: 3.288.000 RON.

 


Transportul public din Flămânzi Andrei Andraș

Cele trei „bombe” ochioase au fost livrate la sfârșitul lunii noiembrie.
Foto: Banul Botoșănean
00.jpg (133.4 KB; downloaded 1405 times)
Foto: Banul Botoșănean
01.jpg (144.08 KB; downloaded 1405 times)
Foto: Banul Botoșănean
02.jpg (157.34 KB; downloaded 1405 times)
Foto: Marius Avădănii
10.jpg (197.82 KB; downloaded 1405 times)
Foto: Marius Avădănii
11.jpg (187.3 KB; downloaded 1405 times)

 


Re: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi Robert

Au centuri la toate scaunele, ca în autocar.

În 5-8 ani le vedem pe toate la gard și regiile din nou cu SH, dar ce mai contează.

 


Re: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi Nenea_titi

Zici că sunt dube sovietice din anii 60.

 


Re: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi Pavlov195

Nu cunoaște nimeni ce model sunt aceste midibuze?

 


Re: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi ByOnu

Nenea_titi wrote here:
Zici că sunt dube sovietice din anii 60.


Culmea este ca designul exterior este singurul lucru care imi place la ele. Imi aduc a noile tramvaiele din Oslo, sau a noile Routemaster londoneze.

 


Re: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi PTMZ

Pavlov195 wrote here:
Nu cunoaște nimeni ce model sunt aceste midibuze?

L-am găsit pe un site cu autobuze electrice chinezești (aici), e și pe AliBaba, dar nu menționează numele modelului. Adresa comerciantului este într-un parc industrial, Longmen, din provincia Hubei. Fix la acea adresă este o reprezentanță a Dongfeng, care produce autobuze electrice. Deci ar putea fi un model al Dongfeng, dar nu are vreo siglă pe el, ceea ce e foarte ciudat dacă chiar ar fi un autobuz produs de ei.

A doua variantă ar fi să fie produs de compania JC (Jiang Chao) Motor, deoarece pare că persoana de contact e acolo, dar, din nou, nu bag mâna în foc.

 


Re: 3 autobuze electrice noi - Flămânzi Nenea_titi

Probabil un producător oem (exemplu ca televizoarele Vestel turcești, de le găsești sub toate denumirile de la branduri proprii gen Teletech, Vortex până la branduri de top, adică Sharp, Hitachi, Toshiba, etc). Să-și pună fiecare ce siglă vrea pe el. Probabil le furnizează parțial asamblate, în România doar le pune roțile și scaunele, și gata...apoi cotcodăceală că e făcut în România. Eventual îi trântește și VIN de România, adică în formatul (UU*************), așa sunt VINurile de România. Cum se face și cu Spring.

Mâine poimâine poate comercializez și eu arătările astea și le numesc Titi-Bus. Le aduc parțial asamblate, le pun aici roțile, bateriile și scaunele, aplic un VIN românesc, comunic la chinezi ce VIN are ca să echivaleze cu al lor, și zic că e românesc să-mi fac reclamă.

Totuși mă întreb: cum pot fi achiziționate asemenea "utilaje de transport public" cu fonduri europene/pnrr? Nu există niște reguli, limitări ? Eu aș exclude participarea la licitație dacă vehiculul nu circulă în Vest. Scurt.

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Botoșani  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428489 posts in 5314 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use