Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Proiect de bugetare participativă: Reabilitarea Pieței Decebal (deadline 17.11.2017)

17 posts, 5701 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitarea Pieței Decebal (Deadline 17 noiembrie) TibiV

Hai sa vedem ce se va alege de ideea ta...

Nu fii foarte dezamagit daca tu propus ficus si iese catus... Doar aia este blonda...

Dar macar cineva competent le-a desenat ce ar trebui sa faca...
Daca ei nu vor fi in stare nci macar sa tina desenul cu "N" in sus, asta nu mai este vina ta...

Macar ai incercat !
:bere:

 


Re: Proiect de bugetare participativă: Reabilitarea Pieței Decebal (deadline 17.11.2017) ByOnu

Pentru ca au trecut deja niste ani buni de cand PMB si-a asumat implementarea proiectelor, am trimis in 2021 o solicitare de informatii.

Am fost profund deranjat de faptul ca PMB a desfasurat anul trecut un NOU concurs similar, in vreme ce precedentul nu a fost implementat.

Doar pentru ca am castigat concursul civic pe vremea fostului primar, nu inseamna ca rezultatele ar trebui aruncate la gunoi.
20220328_111528.jpg (1.46 MB; downloaded 880 times)
20220328_111852.jpg (1.37 MB; downloaded 880 times)

 


Re: Proiect de bugetare participativă: Reabilitarea Pieței Decebal (deadline 17.11.2017) ByOnu

Se vor face curand 7 ani de cand am castigat respectivul concurs de bugetare participativa. Evident ca nu s-a implementat nimic, nici administratia trecuta si nici actuala nu au implementat proiectele votate de cetateni. Nu stiu daca s-au implementat 10% din toate proiectele care au castigat la cele 3-4 editii de bugetare participativa. Nu o sa poposesc prea mult asupra acestui subiect, intrucat ambii primari generali au reusit sa duca in derizoriu conceptul, utilizandu-l doar pentru capital politic. Lumea voteaza proiectele, primaria le declara castigatoare, presa scrie despre asta, primarul da niste interviuri si aia a fost.

Dar, am gasit pe site-ul Urbanism.PMB urmatoarele:
http://urbanism.pmb.ro/Documentatii_PMB. ... intentie
http://urbanism.pmb.ro/Documentatii_PMB. ... laborare

Aparent, jumatatea vestica a terenului pe care am propus realizarea piatetei publice este teren privat, urmand a se construi un imobil cu 7 etaje.
U05_Regim juridic-min.jpg (1.77 MB; downloaded 249 times)
U06_Plansa reglementari-min.jpg (1.68 MB; downloaded 249 times)
U10_Desfasurata stradala-1.png (1.74 MB; downloaded 249 times)
U09_Desfasurata stradala-1.png (1.82 MB; downloaded 249 times)
Masterplan-WSP-Group-1.png (1.74 MB; downloaded 249 times)
Masterplan-WSP-Group.pdf
Masterplan-WSP-Group.pdf (3.15 MB; downloaded 30 times)
Memoriu_PUZ_Calea Mosilor.pdf
Memoriu_PUZ_Calea Mosilor.pdf (1.11 MB; downloaded 32 times)
U09_Desfasurata stradala.pdf
U09_Desfasurata stradala.pdf (1.04 MB; downloaded 24 times)
U10_Desfasurata stradala.pdf
U10_Desfasurata stradala.pdf (1 MB; downloaded 34 times)

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421280 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use