Zona metropolitană BucureștiUnitățile de întreținere și exploatare ale STB

 

Topic: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale

205 posts, 125598 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15
 
 

📖 Pagination options
Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale ByOnu

Buna observatia legata de separatoarele din beton.

 


Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale cris_m

ByOnu wrote here:
Nu comentez de decizia cu URAC, dar cred ca este chiar optim sa ai o unitate de exploatare la mijlocului liniei deservite. Intri direct in traseu, catre ambele capete. Accesul se face cu calatori.

In ce oras te crezi?  :lol:

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale ADK

Au pus statiile de incarcare prea paropiate si fara pereti de beton intre ele, daca noaptea ia foc unul atunci iau foc toate.

Normal ar trebui să existe o supraveghere în timpul încărcării lor. Cum și telefonul nu-i recomandat să-l lași să se încarce în timp ce tu dormi...

 


Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale shoppy

Trebuie sa le supravegheze un sofer care sa aiba si toate cheile ca sa poata muta masinile neafectate de langa cea care a luat foc, daca le supravegheza un paznic si cheile sunt la titulari atunci este degeaba.

 


Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale Costin

Prin Oslo sunt foarte inghesuite autobuzele electrice, fara parapeti de nici un fel, in cel putin doua autobaze pe care le vad in mod curent. Chiar o fi nevoie de parapeti de beton intre autobuze?

 


Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale idk_vlad

Judecând după incidentul de la Brăila, eu zic că e mai bine să fim precauți...

 


Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale ByOnu

Prin China am vazut ca se practica parapete intre autobuze.

 


Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale shoppy

Avem acest film care arata cum de la unul iau foc toate si asta in conditii nefavorabile cu vantul batand de la stanga la dreapta, daca vantul ar fi batut deloc sau de la dreapta ar fi laut foc si cladirea, observati si numarul mare de extinctoare folosite degeaba. Am vazut si filmari din China unde a ars tot parcul autobazei chiar daca erau parcate afara si mai departate unul de altul dar nu-l mai gasesc acum.



 


Re: URAC - Uzina de Reparații Atelierele Centrale Nenea_titi

La Stuttgart a ars toată autobaza. Au salvat câteva mașini. Incendiu plecat de la autobuze electrice la încărcat.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Unitățile de întreținere și exploatare ale STB  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421195 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use