Regiunile RomânieiMunteniaJudețul Prahova

 

Topic: Tramvaiul Copiilor

21 posts, 4940 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Tramvaiul Copiilor shoppy

Daca vroia omul neaparat o pisica, nu zic sa nu faca o pisica, dar sa o faca in spiritul sarbatorii, asa mie imi exprima furie sau durere(am vazut ca are caciula dar ochii aceia...).

 


Re: Tramvaiul Copiilor rosetti61

Ochii ca 2 inimioare rosii dar gura a cazut tocmai pe numar si nu ne putem da seama de "mimica" modelului. Mai e un tramvai in spate cu pisici zambacioase dar iarasi e interpretabil ce exprima. Furia/hotararea se exprima deobicei prin ochi incruntati oblici nicidecum prin ochi "cat cepele" (uimire, curiozitate, o stare de binedispunere - aici se pot reprezenta si altfel sau o durere crunta acuta - mai mult in caricaturi, benzi desenate si desene animate pentru a reda mimica personajului care sufera o agresiune de moment prin strivire/pocnire).

 


Re: Tramvaiul Copiilor ByOnu

Fereasca sfantul duh... Am citit de 2x ultimele mesaje doar ca sa ma asigur ca sunteti seriosi. :rofl:

 


Re: Tramvaiul Copiilor Victor92

Intr-un oras in care, din pacate, timpul sta pe loc, prin grija angajatilor TCE si a celor care, din pura initiativa, se implica, resedinta Judetului Prahova prinde culoare zilele acestea cu ajutorul Tramvaiului Copiilor.

Multe felicitari acestora!

De precizat faptul ca Ploiesti-ul nu are anul acesta luminite prin oras ...

Cei mici si mari se pot bucura de colinde, de prezenta lui Mos Craciun si de muzica pregatita ce va poarta direct in Laponia  :D

Las pozele sa vorbeasca de la sine.

Mai intai ... programul.

Untitled.jpg (75.28 KB; downloaded 544 times)




































 


Re: Tramvaiul Copiilor Victor92

Continuare







































 


Re: Tramvaiul Copiilor Victor92

Ultimele.























 


Re: Tramvaiul Copiilor shoppy

Inima de obicei reprezinta viata sau sufletul, o inima rosie reprezinta de obicei vulnerabilitate, iar ochii rosii de obicei reprezinta oboseala, furie sau durere.
Ca ochii mari exprima surpriza la vederea cadoului, ok, dar sa faci doua inimi rosii ca sa exprimi doar ideea de ochi mari nu inteleg.
Pisicile zambitoare chiar imi plac, par nostime, optimiste, imi aduc aminte de glumele din Simon's Cat.
ByOnu wrote here:
Fereasca sfantul duh... Am citit de 2x ultimele mesaje doar ca sa ma asigur ca sunteti seriosi. :rofl:

Este un desen adresat copiilor pe un simbol public, cum putem discuta altfel decat seriors?
De moda emo ai auzit?, nici pe aia nu i-a luat nimeni in serios pana cand lucrurile nu au, sa zicem, degenerat.

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Prahova  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421194 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use