Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor

1571 posts, 398541 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113

📖 Pagination options
Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor LucaTB

A revenit 5299, prezent pe linia 96.

Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor STB Spotting 21

Cel putin acum o saptamana circula, in jurul datei de 11 noiembrie; nu stiu daca intre timp a mai stat pe dreapta.

• ADK
  • Posted:
  •  

Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor ADK

Mi se pare mie, sau fotografiile acestea - cu vehiculele tractate - încep să devină plictisitoare?

Adică, e relativ normal să mai apară câte un defect tehnic (deși numărul de defecte apărute în București, îmi dă impresia că sunt cam mari pentru o capitală), dar o parte dintre troleibuzele tractate sunt duse ori aduse de la stația ITP din dep. Nițu Vasile, deși încă odată mi s-ar părea mai economic să existe o rețea de legătură cu toate depourile - astfel încât vehiculul să vină pe roți și nu cel puțin după '90 (până să se izoleze rețeaua din Berceni) doar tractat, dar și pentru niște linii relativ utile (prin 2014-15 consideram utilă o rețea pe calea Văcărești care să facă legătura cu toate liniile de troleibuz din cartier măcar până la Baba Novac, deși acum find prezent tramvaiul și călătoria de 90 de minute nu cred că se mai justifică troleibuzul). Nu-i mult de lucrat la o legătură între pasajul Mihai Bravu și Baba Novac, și termini bâlciul cu dieselul.

PS: la "Dialog cu administrația" s-au postat ieri niște reglementări care se doresc a fi remediate pe viitor, unde intră și calitatea fotografiilor cam de orice tip. Poza de mai sus e sigur încadrată pentru ștergere, nu aduce nimic interesant sau "ieșit din comun" (adică ceva unic imposibil de repetat, surprins pe nepregătite) încât să se merite păstrată, în cazul în care nu mai apar și alte cadre mai bune.

Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor PTMZ

De la moderator citire
@sorin.niculescu_, mesajul tău a fost șters întrucât fotografia nu e conformă cu regulamentul forumului. Mulțumesc pentru înțelegere.

Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2192 forum members have written 411805 posts in 5169 topics and 504 subforums.

© 2009 - 2023 Asociația „Metrou Ușor”