Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

1837 posts, 504280 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 132
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan survola

Confirm ambele paragrafe: și defectările benzilor LED și greutatea de citire a numerelor de parc în condiții de lumină redusă.
Cred că ar trebui urgent remediată partea cu numerele argintii „invizibile”.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan aztec

Mai intra un Imperio in reparatii.
Se pare ca a fost un incident pe Giurgiului..

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Calaretul

Nu am alte detalii. Este vorba de 3830
IMG-20230526-WA0003.jpg (302.53 KB; downloaded 2744 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan punmeister

Iar joaca astia de la Militari Mario Kart cu ele?  :headbash:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan survola

Sper că ii dă cineva afară pe acești vatmani de excepție.
Deja pare prostie in forme agravante.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Vasile52

Înainte sa zici asta gândește te cu pot si altele fi cauza: defecte tehnice, instruiere deficitara, etc.

Eu cred ca incidentele de la Militari sunt produse de instruirea proasta si/sau facuta pe repede inainte. Mai ales cand te gândești ca acestia conduceau Tatra si acum conduc ditamai tramvaiul de 36m.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan cris_m

Instruirea proasta, linia care nu era gandita cu gazon si care iti mareste spatiul de franare, butonatul telefonului (boala grea la conducatorii romani)...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Aron

Din poză  pare că sunt cam slab calitativ elementele la imperio. Are botul praf pe când v3a are doar tabla îndoită

LE: încă o tatra resuscitată😈

 


Re: Astra Imperio Metropolitan reiny2000

Elementele decorative la Astra probabil că sunt făcute din fibră de sticlă sau plastic. Avantajele sunt greutatea redusă și faptul că nu ruginesc, dar în cazul unei coliziuni nu pot fi îndreptate la ciocan.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan punmeister

Sunt din PAFS, Poliester Armat cu Fibra de Sticla.

dar în cazul unei coliziuni nu pot fi îndreptate la ciocan.


Ba din contra, este mai usor de reparat pentru ca mastile sunt independente de restul caroseriei.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan reiny2000

Mă refeream strict la mască. Da, tramvaiul e mai ușor de reparat (ceea ce e cel mai important) pentru că poți să înlocuiești elemente. Nu știu dacă mai e ceva de reparat la masca aia.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Costin

Ca tabla e doar putin indoita nu e neaparat un lucru bun, trebuie vazut si cum a fost resimtit socul in cele doua vehicule.

Eu sunt mai curios de cauza accidentului si daca acolo chiar are un cuvant de spus calitatea Astra sau ...a vatmanului.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

N-am auzit ca astfel de popicarii sunt in Cluj-Napoca, Oradea, Galati sau in depoul Alexandria! :yes:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan subway guru

Cat de tampit trebuie sa fii sa ceri tramvaie cu recuperarea energiei electrice pe franare fara sa te asiguri ca substatiile electrice de tractiune pot prelua acest surplus???

 


Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 132
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420781 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use