Infrastructura feroviară din RomâniaLucrări de modernizare și de extindere a infrastructurii feroviare din România

 

Topic: Reconstrucţie pod CF Grădiştea (Linia 102 Bucureşti - Giurgiu)

149 posts, 51983 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options




Re: Reconstrucţie pod CF Grădiştea (Linia 102 Bucureşti - Giurgiu) yoraz

Pe Argeş în gios,
Pe un mal frumos,
Negru-vodă trece
Cu tovarăşi zece:
...
IMG-20230511-2.jpg (582.75 KB; downloaded 2550 times)

 




  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Reconstrucţie pod CF Grădiştea (Linia 102 Bucureşti - Giurgiu) Utilizator anonim 2

Au ratat prosteste ocazia de a corecta traseul drumului. Va ramine o bucla inutila in loc sa restabileasca legatura fireasca pe calea cea mai scurta. Transformatorul era acolo mai demult sau e constructie recenta?

IMG_0636.png (1.67 MB; downloaded 2334 times)

 


Re: Reconstrucţie pod CF Grădiştea (Linia 102 Bucureşti - Giurgiu) orex

Credeam ca, totusi, urmaresti consecvent saga edificarii CF 102, nu...pasager! ;)
Pentru lamurire vezi aici min 1:18.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Reconstrucţie pod CF Grădiştea (Linia 102 Bucureşti - Giurgiu) Utilizator anonim 2

Nu am fost atit de atent la detalii. Ar fi trebuit sa imi dau seama ca e constructie noua: nu numai ca e pusa anapoda in asa fel incit drumul sa nu mai poata fi rectificat ci si aliniata cu busola stricata…Nu e paralela nici cu cladirea, nici cu podul, la nimereala.

Cred ca e doar un transformator pentru alimentarea aparaturii din cladire. Pentru electrificarea propriu zisa e nevoie de ceva mai mare. In plus, nu stiu sa se fi inceput lucrarile; e un proiect diferit.

 


Re: Reconstrucţie pod CF Grădiştea (Linia 102 Bucureşti - Giurgiu) shoppy

Este un transformator pentru consumatorii locali, cred ca se cheama Transformator in Anvelopa de Beton TAB, nu are legatura cu electrificarea, cel mai probabil va inlocui acest transformator de pe stalp: https://www.google.ro/maps/@44.2094956,2 ... 4!8i8192

 





Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și de extindere a infrastructurii feroviare din România  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421015 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use