MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București

330 posts, 138849 views
 
Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Stația Păcii subway guru

Sunt tot pentru mecanici ca sa se convinga ca nu a ramas cineva prins in usi.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stația Păcii sab

Da, pentru asta avem senzori, monitoare, mai platim și al doilea mecanic. Ne mai trebuie și oglinda.
Păcat ca nu folosește nimeni nimic, au plecat la Bazilescu cu omul acela între uși, de l-au rupt și l-au băgat în spital. 😞

 


Re: Stația Păcii subway guru

Dintre toate oglinda e cea mai putin costisitoare.

 


Re: Stația Păcii andrei11

Cu condiţia să lipsească celelalte mijloace de supraveghere ! Dar nu lipsesc, sunt toate !  :headbash:

 


Re: Stația Păcii Bogdan MD

A mai observat cineva setul acela de bumbisori pentru orbi din spatele oglinzii care nu duc absolut nicaieri? Spatiul acela nu este folositor publicului, deci de ce ai orienta o persoana nevazatoare pe acolo? Nu mai zic de bumbisorii pusi fix la baza oglinzii, astia clar sunt pusi cu gandul la viitor, pentru vremurile cand vor fi acceptati si mecanici orbi la Metrorex  :popa:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stația Păcii sab

Daca așa predevea proiectul, sa pună bumbi la marginea peronului de la un capăt la altul...asta s-a făcut.

 


Re: Stația Păcii subway guru

andrei11 wrote here:
Cu condiţia să lipsească celelalte mijloace de supraveghere ! Dar nu lipsesc, sunt toate !  :headbash:

Daca ar lipsi nu ai mai avea cu ce sa compari!
:rofl:
In schimb daca sunt toate mecanicul nu mai are nicio scuza atunci cand face o magarie…
In cazul asta as da eu o oglinda ca am doua, una in baie si alta in hol.   :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Stația Păcii shoppy

Camerele / monitoarele se pot strica, oglinda functioneaza si fara curent si cand torni apa pe ea, este bine sa ai redundanta.

 


Re: Stația Păcii Dristorul Nr.3

Sunt de acord cu @shoppy
Atat timp cat oglinda nu este un impediment dpdv al costurilor sau al altor considerente fie ele economice sau de siguranta, nu cred ca pastrarea ei in statii este ceva gresit.

 


Re: Stația Păcii rosetti61

In diverse clipuri cu reteaua de metrou imediat dupa inaugurare (inceputul anilor '80) se observa acelasi tip de oglinda, inlocuita ulterior cu cea rotunjita pe lateral in rama rosie - asta ce avea de s-a renuntat la model?

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sorin.niculescu_

Salutare! La un moment dat exista pe YouTube un backview dintr-un IVA între Nicolae Grigorescu 2 și Dristor 1, dar acum nu îl mai găsesc. Din întâmplare, cel care îl postase e cumva aici pe forum sau are măcar cineva videoclipul?

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București dekolor

Backview M3 (de la minutul 7:00 e ce cautai):



Si un cabview pe acel segment:

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București ByOnu

survola wrote here:
Cu o întârziere de 2 ani, Negoiță începe să demoleze chioșcurile de la metrou, în Sectorul 3. Spune că nu știa cât sunt de urâte

Singurul care a refuzat sistematic să demoleze chioșcurile a fost primarul Sectorului 3, Robert Negoiță.

În cele din urmă, în dimineața zilei de 2 martie – la aproape 2 ani de la debutul campaniei de desființare a acestor chioșcuri – Negoiță a transmis pe rețelele de socializare că nu circulă des cu metroul și că nu știa că acestea arată urât.

Dar a văzut acum câteva chioșcuri din stația de la Piața Unirii și a decis că le va demola, într-o săptămână sau 10 zile.


Acum ca Unirii e gata, sper ca urmeaza si celelalte statii din S3.

O chestie interesanta: https://www.facebook.com/Robert.Negoita/ ... 62270667

Negoita zice ca Sindicatul i-a promis lui ca pana la 1 aprilie fac curatenie (adica isi vor lua singuri chioscurile), ceea ce - constata tot Negoita - nu s-a intamplat.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sorin.niculescu_

Mulțumesc mult, @dekolor ! Apropo, am trimis un nou mail la Metrorex cu diverse curiozități și aștept un răspuns de la aceștia. De obicei, mie îmi răspund în termen de două săptămâni, însă de data aceasta le-am adresat 20 de întrebări :))

 


Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420538 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use