Despre asociație și site-urile metrouusor.comAsociația "Metrou Ușor": Obiective, activități, proiecte, informațiiPetiții, luări de poziție, proiecte și solicitări realizate de Asociația „Metrou Ușor”

Topic: Proiect de traversare a Pieței Unirii cu tramvaiul (și de unire a liniilor 21 și 32)

18 posts, 2908 views

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
Re: Consolidarea infrastructurii Pieței Unirii andrei11

Şi aici ai dreptate   :applause:

Re: Consolidarea infrastructurii Pieței Unirii zapacitu

Adevarul e ca prefer sa caut alt mijloc de transport decat sa merg pe jos de la sf Vineri/Gheroghe pana la Unirii. Insa o bucla in centru da urat: eu as trece de Unirii si as intoarce 1-2 statii DINCOLO de acest punct de interes. De exemplu 32 la sf Vineri si 21 ... ei bine nu stiu unde, inca dincolo de piata.

• shoppy
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Consolidarea infrastructurii Pieței Unirii shoppy

Liniile ar putea sa mearga separat facand un cerc mare fiecare tinand marginea parcului si in fiecare capat sa existe un racord (cu peron de coborare) care sa inchida cercul si sa permita intoarcerea tramvaielor din ambele directii.

Re: Proiect de traversare a Pieței Unirii cu tramvaiul (și de unire a liniilor 21 și 32) WT_fan06

faci cerc în jurul pieței atunci automat ratezi obiective de interes la tur sau retur. Exemplu: legătura cu metroul nu se va putea face facil în toate situațiile, legătura cu autobuzul express se va putea face northbound dar nu și southbound, etc.

Mi se pare mai solidă propunerea AMU ce se axează pe conectarea modalităților de transport și concentrarea lor în zona pieței ce are în mod evident cerere mai mare.

Dar, desigur, ai avea și acea buclă în parc. Dezbaterile dacă această buclă este necesară sau tramvaiele pot să treacă exclusiv prin piață fără să întoarcă vor continua pentru mult timp.

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Petiții, luări de poziție, proiecte și solicitări realizate de Asociația „Metrou Ușor”  • 
Choose destination

Since our 2028 forum members have written 389599 posts in 4820 topics and 474 subforums.

© 2009 - 2023 Asociația „Metrou Ușor”