MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile Bombardier Movia 346 (BM2/BM21)

924 posts, 339763 views
 
Go to page:  1  ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile BM2/BM21 andrei11

cris_m wrote here:
Daca n-ai auzit tu, nu inseamna ca restul au "auzenii". :rofl:

:applause:

 


Re: Trenurile BM2/BM21 Vasile52

Decat pe M2 sistemul este facut sa repete anuntul si la intrarea in statie, pe restul magistralelor mecanicul poate reda din nou anuntul prin intermediul TDS, deobicei ca sa nu mai foloseasca microfonul  la Eroilor si NG.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 orex

:applause:
@cris_m
Urca-te la Eroilor spre Dristor 2 si vezi se repeta anuntul la apropierea statiilor?!  
Te astept la Stefan cel Mare sa-mi spui concluzia! ;)  :yes:  

 


Re: Trenurile BM2/BM21 andrei11

Aoleu !
Voi n-aţi auzit ? A plecat de la mine din Iancului cu Urmează staţia Obor peron dreapta şi înainte de Obor ne-a mai reamintit odată că urmează Obor cu peron dreapta. Aşa a ţinut-o până la Victoriei unde am coborât.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile BM2/BM21 sab

La tine o fi fost același mecanic ca al meu, unul "școlit" pe M2 si căruia nu ii este lene sa repete anunțul. Însă a fost o excepție, mai mult ca sigur. Regula este sa NU se repete anunțul, crede-mă. Circul de câteva ori pe săptămâna pe M1 si M3, iar orex sigur circulă des pe M1... :bere:

 


Re: Trenurile BM2/BM21 andrei11

Am şi declarat că circul foarte rar cu metroul.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 orex

Si...daca asta o fi o noua ”cutuma”, poate ne ridica valul de pe ochi @andrei11, de ce pe M5.1 nu se face acelasi anunt, de doua ori?! :think:  :yes:
PS
Atunci de ce te bagi ca musca-n...lapte sa ne contrazici, numai de dragul unei conversatii sterile?! :rofl:

 


Re: Trenurile BM2/BM21 tramlovr

Azi am trecut pe la Valea Ialomiței iar 1002-2002 Narcisa era garata pe linia 2 cu toate luminile închise. Știe cineva de ce ? *poza cu caracter informativ*
IMG_20221112_150014_1.jpg (556.76 KB; downloaded 2507 times)

 


Re: Trenurile BM2/BM21 andrei11

Aşa, şi ? De atâtea ori am văzut un metrou cu luminile stinse şi în staţia Crângaşi, în remizele de la GdN 1, Dristor, ba chiar şi la staţia GdN 2.
Adică cum poză cu caracter informativ ? Cu ce ajută poza relatarea ta ?

 


Re: Trenurile BM2/BM21 orex

tramlovr wrote here:
Azi am trecut pe la Valea Ialomiței iar 1002-2002 Narcisa era garata pe linia 2 cu toate luminile închise. Știe cineva de ce ?

Stai calm, lasa-l pe ”duru”, la VI si la RD, in afara programului de lucru full time, vei gasi INTOTDEAUNA garata, in pozitia de ”nani nani”, cate o rama! ;)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile BM2/BM21 sab

Dar nu avem depou la VI? De ce sta in stație ?

 


Re: Trenurile BM2/BM21 Dristorul Nr.3

Am vazut si eu un asemenea tren de metrou, stationat tot la Valea Ialomitei, prin octombrie...A stat vreo doua saptamani fix pe aceeasi linie. Si eu mi-am pus aceeasi intrebare.....

 


Re: Trenurile BM2/BM21 orex

Mon cher, nu pot sa dau crezare celor spuse de matale din simplu motiv ca odata pe saptamana (nu stiu daca joia sau vinerea) se ”reimprospateaza” gama de floricele pe M5.1, si mai fac cu schimbul intre ele, pe RD vs VI! ;)
Printre altele...
in intervalul 05-07.10, slefuiau M5.1 Margareta, Narcia, Nalba (RD), respectiv Iasomia, Dalia, Nufarul (VI). In 12.10 Zambila, Crinul, Violeta (RD) respectiv Camelia (celelalte 2 rame mi-au scapat) pe VI.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 Dristorul Nr.3

Posibil sa fi incurcat eu acel detaliu....Nu mai tin minte. Am fost in trecere pe acolo doua zile pe saptamana, consecutiv, doua saptamani la rand.  Nu-i nevoie de ironizari, dat fiind ca nu cunosc tot ce misca pe la metrou,asa cum o fac alti colegi de forum.  :D
Sper ca nu am indus pe nimeni in eroare, caci nu asta a fost intentia mea.  

 


Go to page:  1  ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419403 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use