Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1310381 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 426 427 428 429 430 431 432  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • lykkelig.
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul local din București lykkelig.

Am găsit pe TikTok noua placuta de la Pantelimon.
Autobuze opresc in a doua stație a regionalelor (sens Cernica) conform TikTok Băiatului .
Sursa TikTok SonicAriciul
7DB820FB-4FAD-4F46-96D9-C31E5FAEA02F.jpeg (622.4 KB; downloaded 3019 times)

 


  • lykkelig.
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul local din București lykkelig.

Dacă tot se suspenda 41 pe ce linii vor ajunge tramvaiele de pe 41 ?

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul local din București TPB

Tramvaiele V3A-93-CH-PPC și V3A-93M-FAUR ale depoului Alexandria vor fi repartizate pe traseele 32 și 25 (probabil și 27). Vor fi retrase temporar #224, #4021, #273, #218 și #044 pentru că acestea nu vor fi trimise pe liniile 3, 24 si 45 (din cauza șinelor, știm deja).

 


Re: Discuții despre transportul local din București STB Spotting 21

Nu cumva se va proceda la fel si cu vagoanele 4014 si 4036?

 


  • lykkelig.
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul local din București lykkelig.

4036 a mai evadat și pe alte linii cum ar fi 11 și 25.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Dragos31

Mai multe linii de autobuz ale STB au fost deviate ieri de la Arcul de Triumf, pe Strada Alexandru Constantinescu si Bd. Marasti, din cauza Campionatului Național ''Super Rally''.

Intre Casin si Piata Presei, autobuzele au circulat pe calea de rulare a tramvaielor.

Sa urmarim cateva fotografii din zone mai atipice pentru liniile 131 si 205 :yes:

7079 - Linia 205 - Piata Montreal - 01 Octombrie 2022





7080 - Linia 205 - Bd. Marasti (Statia ''Agronomie'') - 01 Octombrie 2022





7097 - Linia 131 - Bd. Marasti (Statia ''Agronomie'') - 01 Octombrie 2022



 


Re: Discuții despre transportul local din București Gabi23

Începând de astăzi linia 216 (Zețarilor-Piața Sudului) a primit suplimentar încă un tur, pentru suplimentarea capacității de transport in intervalul de maximă solicitare. Cele 3 ture sunt asigurate de către Autobaza Ferentari, în principal cu autobuze Kent 10.

 


Re: Știri despre transportul local din București andrei11

Alex21 wrote here:
https://tpbi.ro/maratonul-international-bucuresti-2022-modifica-traseele-a-40-de-linii-in-weekend-tpbi-infiinteaza-patru-linii-naveta/
Mă opun categoric unor asemenea acţiuni de tip << hei rup >>.
Dacă au chef să alerge, să alerge prin parcuri ( Herăstrău, Tineretului, Zona Grădina Zoologică, prin spatele Băneasa shopping City, etc, etc ) sau prin zone mai liniştite, de genul Splai de la Vitan la Centură sau etc. Nu bulversezi tot Bucureştiul pentru nişte fantezii alergătoare.

 


Re: Știri despre transportul local din București Beaver_27

Să nu uităm că orașul e al tuturor oamenilor, dacă vor să alerge, să alerge, mai ales că doar duminică sunt devierile mari, sâmbătă fiind doar pt liniile 385 și 136.

 


Re: Știri despre transportul local din București Victor92

Foarte buna organizarea acestui maraton in oras!

 


Re: Știri despre transportul local din București mirceade

andrei11 wrote here:
Nu bulversezi tot Bucureştiul pentru nişte fantezii alergătoare.

Așa cum îl bulversăm de ani de zile pentru fantezia de a avea fiecare locuitor mașina lui? :wink :wink

 


Re: Știri despre transportul local din București andrei11

Te-ai grăbit cu remarcile tendenţioase. Eu mă refeream la STB. Duminica asta dacă nu intervin urgenţe mă deplasez cu autoturismul proprietate particulară în patru direcţii. Atâtea piedici mi-aţi pus duminică la STB că prefer autoturismul propriu. Dacă nu-i apuca pe unii dorul de alergat prin centru  foloseam STB - ul.  O să te surprindă, folosesc deseori STB - ul / mai puţin Metroul.
Alergatul se face prin parcuri, prin păduri, pe câmp, nu prin centrul oraşului.

 


Re: Știri despre transportul local din București cosminduru

Toate capitalele din lume organizează maratoane în centru, nu e nici o problemă. Pentru deplasare eficientă, există metrou și biciclete. De asemenea, mersul pe jos e foarte sănătos.

 


Re: Știri despre transportul local din București Andrei98

@andrei11, vreau să știu și eu cum bagi mii de oameni sa alerge niște zeci de km pe aleile înguste dintr-un parc.

 


Go to page:  1  ... 426 427 428 429 430 431 432  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419436 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use