Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median) (FINALIZAT 2023, NERECEPŢIONAT)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

528 posts, 142477 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 38
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Apropo, ca mi-am adus aminte, Firea daduse uzinarea tablierului pe sest la hala de renume national si international Baurom Chitila, chiar o sa ma uit la suduri sa vad daca sunt facute cu robotul sau de mana(desi pare cam ne-stas ca sa poti sa bagi robotul peste tot).

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Si totusi se pot face si suduri manuale de calitate daca respecti niste tehnologi si proceduri stricte cu sudori foarte bine calificati…si controlati!
Daca e la imi bag picioarele n-ai la ce bun sa te astepti…si nici mama robotului daca nu e bine reglata si monitorizata nu e mai breaza!
E pe principiul garbage in, garbage out!
:rofl:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Cristi N

Urmatoarele 3 segmente de tablier sunt pe trailere parcate in spatiul de servicii de la km 17 pe A3.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Au mai sosit 3 segmente, acum avem 6, cat despre mult laudata calitatea italieneasca, este cam proasta, sudurile nu arata rau dar se vede ca sunt facute manual si nu de roboti, iar grunduirea/vopsirea lasa de dorit, deja au rugina pe ele.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Câți bani dai, atât face.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului turby

Am trecut azi prin zona, si in sectiunea dinspre Soseaua Petricani se fac pregatiri la nivelul solului pentru a se aseza placi de beton pe care vor fi stalpi de sustinere.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Stâlpi de susţinere*  a cui ? Pentru că stâlpii de susţinere* ale tablierului sunt deja turnaţi.
_______________________
Stâlpi de susţinere.  Spune-le şi tu piloţi pentru că asta e denumirea lor.  :bere:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului turby

turby wrote here:
Am trecut azi prin zona, si in sectiunea dinspre Soseaua Petricani se fac pregatiri la nivelul solului pentru a se aseza placi de beton pe care vor fi stalpi de sustinere.


Am scris "stâlpi de susținere" pentru că vor fi utilizați pentru a susținerea temporară a tablierul metalic pe secțiunea dinspre Șoseaua Petricani. Cel mai probabil, vor începe montarea tablierului metalic bucată cu bucată, poziționându-l pe acești "piloni de susținere temporari", urmând ca ulterior sudării tablierului, piloni să fie demontați.

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Costin

Termenul tehnic este "reazeme temporare" ;)

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

A inceput asamblarea reazemelor temporare.
Este bine ca TCMB, care nu prea are nici o treaba, si-a gasit de lucru sa razuiasca si sa reasfalteze trotuarele de pe Kiseleff (bine, in teren scrie Bulevardul Regele Mihai I al Romaniei) intre Arcul de Triumf si PPL, trotuare care nu necesitau nici o asfaltare, in timp ce pe Bulevardul Doamna Ghica se asfalteaza suprafete mari la lopata si utilaje marunte, multumiri primarului.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

sotilu wrote:
În prima ședință de consiliu general se va introduce inițiativa PS2 de asociere cu capitala pentru participarea financiară la modificarea soluției constructive a pasajului pe timpul lucrărilor pentru introducerea tramvaiului în ax. Se va modifica şi intersecţia cu Lacul Tei.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului zapacitu

Intre timp se pare ca avem primii popi. Mai si manevreaza niste segmente - probabil fix cele ce vor fi montate primele.

De dimineata
IMG_20221005_102936.jpg (1.29 MB; downloaded 1546 times)


Pe seara
IMG_20221005_175822.jpg (981.29 KB; downloaded 1546 times)

 


Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 38
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median) (FINALIZAT 2023, NERECEPŢIONAT)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421822 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use