Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady (FINALIZAT iunie 2023)

114 posts, 28027 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options

Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady Adrian Rosca

Si azi era la fel, nici o miscare, santierul pare parasit.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady orex

Am incredere-n Negoita ca ce si-a pus in cap rezolva! :yes:

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady omirica

Până nu vin grinzile, nu prea mai au ce să facă.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady Adrian Rosca

Zici? Fara culei, nu se pot pune grinzile decat pe deschiderile centrale. O culee lipseste cu desavarsire, iar la alta s-au executat doar pilotii.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady omirica

La cum arată, nu cred cred că au de muncă mai mult de 2 săptămâni. La capătul dinspre oraș nu cred că are o înălțime mai mare de 3 metri culeea.

Am impresia că soluția e identică cu cea de la Barbu Văcărescu, unde dai cu capul de grinzi.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady shoppy

O culee durează minim 4 săptămâni fără forat piloți, sapat groapă - spart capete piloți/armat - cofrat - turnat radier/armat - cofrat - prima turnare/armat - cofrat - a 2-a turnare, deci din filmare vreo 7 săptămâni în total.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andreiiul

Se apuca mai serios de treaba se pare
https://b365.ro/restrictii-de-trafic-in-sectorul-3-incepand-de-joi-se-lucreaza-la-pasajul-spre-si-dinspre-a2-bucuresti-constanta-478870/
Restricții de trafic în Sectorul 3. Începând de joi se lucrează la pasajul spre și dinspre A2 București-Constanța
de: Georgia Bucur
Începând de joi, 29 septembrie, vor exista restricții de trafic în Sectorul 3, în zona intersecției bulevardului Theodor Pallady cu strada Drumul între Tarlale.

Primăria Sectorului 3 anunță că se vor executa lucrări la pasajul spre și dinspre A2, iar traficul rutier în zona intersecției bulevardului Theodor Pallady cu strada Drumul între Tarlale va fi restricționat începând de joi, 29 septembrie 2022.

Astfel, ieșirea spre București din strada Drumul între Tarlale se va face prin breteaua special amenajată în acest sens și care este marcată corespunzător.

Aceeași bretea va fi folosită și de șoferii care circulă către Sat Cațelu sau care se îndreaptă spre Autostrada A2, dinspre Drumul între Tarlale. După ce vor ieși din bretea spre bulevardul Theodor Pallady, conducătorii auto vor putea întoarce la intersecția cu strada Balta Albina.

Tot la intersecția bulevardului Theodor Pallady cu strada Balta Albina vor putea întoarce și șoferii care vin dinspre Autostrada A2 și care vor să facă stânga către sat Cățelu.

Șoferii care vin dinspre București și vor să intre pe șos. Drumul între Tarlale, vor putea întoarce la intersecția cu șoseaua de Centură.

„Ne cerem scuze pentru disconfort și vă mulțumim pentru înțelegere”, anunță Primăria Sectorului 3 într-un comunicat de presă.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady V2A

Acum câteva minute au sosit două transporturi de grinzi.
20221018_102513_resized.jpg (1.05 MB; downloaded 2875 times)

 







Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420994 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use