Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 441847 views
 
Go to page:  1  ... 140 141 142 143 144 145 146  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația Costin

Merge sigur pentru toata lumea, ce voiam sa spun mai sus e doar ca moderatorii au interactionat cu functionalitatea de mai multa vreme, asa ca noua ni se pare fireasca.

Daca te referi la acest topic https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?t ... ageNum=1 atunci cred ca motivatia era ca unele anunturi au necesitat feedback, asa ca e mai bine sa ramana totusi deschis. La urma urmei, motivatia principala pentru care, in unele zone ale forumului, separam cu strictete discutiile de alte mesaje (stiri, reportaje multimedia) este aceea ca celelalte mesaje (stirile, reportajele etc) au valoare istorica si e bine sa fie disponibile clar si explicit pentru viitor, nepoluate de discutii si pareri. Topicul acela cu anunturi nu prea as zice ca are vreo valoare istorica.

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Inteleg foarte bine problema cu arborescenta pentru ca de-a lungul timpului a devenit cam stufoasa.
In legatura cu celelalte…mai vorbim!  :rofl:

 


Re: Dialog cu administrația aztec

Nu stiu unde sa postez.
Nu prea stiu si cum e cu drepturile de autor, dar am gasit asta..

https://www.facebook.com/100049211772633 ... k4JVd8l/

Daca se pot afisa si aici pe forum...si cineva se incumeta la munca, este o sursa nesperata documentara..

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Oricum trebuie clasificate acele vagoane, nu pot fi postate de-a valma. Şi nici dublate / triplate / etc  pozele.

 


Re: Dialog cu administrația joker

Se poate modificarea topicului de la mesajul meu de pe https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?t ... eNum=186 la Accidente/Incidente?

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Rezolvat.  Şi nu pe accidente, ci la accidente.

 


Re: Dialog cu administratia joker

Salutare , pe topicul Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov am observat ca la tramvaie nu exista culoare pt Depoul Giurgiului, va exista sau va ramane asa?
SmartSelect_20221006-104623_Samsung Internet.jpg (90.45 KB; downloaded 2108 times)

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Putem adauga o culoare, ii las pe colegii @cris_m sau @Gabi23 sa decida care mai exact, insa am o observatie colaterala.

E o idee proasta sa folositi teme 'dark' fortate de browser sau de device-ul pe care il folositi, pentru ca va altereaza toate culorile. Nici una din culorile de mai sus nu arata in realitate precum in screenshot-ul tau.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația ADK

Pentru depoul Giurgiului se folosea în trecut portocaliu, similar cu Berceni și Ferentari.

Ca fapt-divers, dep. Titan de ce nu s-a păstrat culoarea comună (adică rozul) cu A. Titan? La fel și la Alexandria, unde foloseam roșu atât la depou cât și la autobază.

Sau cel puțin eu unul așa am fost obișnuit, cu vechea concepție de pe forumurile anterioare...

 


Re: Dialog cu administrația cris_m

Codul culorilor a fost gandit de @Gabi23 acum multi ani si in general folosit de destui colegi in acea forma. A se remarca faptul ca nu e obligatoriu, ci e recomandat pentru a avea o oarecare unitate cromatica (daca pot sa o numesc asa).

LE: Am adaugat la acea lista si depoul Giurgiului cu culoarea utilizata pana acum in majoritatea subiectelor. Se pare ca intr-adevar am omis-o in urma cu 2 ani.

 


Re: Dialog cu administrația Gabi23

ADK wrote here:
Ca fapt-divers, dep. Titan de ce nu s-a păstrat culoarea comună (adică rozul) cu A. Titan? La fel și la Alexandria, unde foloseam roșu atât la depou cât și la autobază. Sau cel puțin eu unul așa am fost obișnuit, cu vechea concepție de pe forumurile anterioare...

Așa am ales eu culorile la începuturile forumului. Culorile le-am ales strict pe autobuze/tramvaie/troleibuze fără legătură între. Exemplu: Autobaza Alexandria nu e același lucru cu Depoul Alexandria.
Are mai puțină importanță culoarea cifrelor, importantă este corectitudinea informațiilor precizate. Dacă se postează colorat, conform uniformizării este un ”bonus” estetic.

 


Re: Dialog cu administrația joker

Salut, Lista Tramvaie STB o sa mai fie actualizata? deoarece 224,4021 sunt la Depoul Bucurestii Noi,131 este defect de cel putin 2 ani in Alexandria ; 293,352 sunt defecte in Titan de minim 1-2 ani,3004 defect si descompletat; si inca cateva tramvaie care au fost M2000 sau 93 normale,care acum sunt la URAC pt transformarea in CA(precum 025,158,318)

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația ADK

O listă în mare (adică tot ce înseamnă V3A, T4R etc) a tramvaielor bucureștene am făcut eu la topicele lor.

 


Re: Dialog cu administrația Gabi23

Listele vor fi actualizate, mai ales că în următoarea perioadă vor mai urma niște modificări ale structurii parcului de vehicule.

 


Go to page:  1  ... 140 141 142 143 144 145 146  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use