Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 441087 views
 
Go to page:  1  ... 139 140 141 142 143 144 145  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Săptămâna Europeană a Mobilității în București cris_m

Subiectul este unul global in acest moment, dar el se afla unde trebuie, la generalitati despre transport.

 


Re: Săptămâna Europeană a Mobilității în București subway guru

Aproximativ corect, e de fapt doar general nu global, iar eu l-am gasit pe infrastructura unde nu-si are deloc rostul..
Vad ca l-ai raspandit prin tot locul, in mod neselectiv!
Daca pe mine ma intereseaza infrastructura de ce ma bruiezi cu saptamana lui peste prajit?

 


Re: Dialog cu administrația cris_m

In acest moment nu exista posibilitatea de a alege selectiv forumurile unde sa fie afisat un subiect/anunt, ci doar in cadrul subforumului unde se afla (in cazul asta Generalitati despre tp B-IF) sau global (deci si la infra). Mai exista o optiune noua, aceea de a face scurtaturi/shortcuts in anumite subforumuri, dar trebuie analizat in prealabil unde sa fie puse acestea, evident cu riscul de a omite destinatii. Acum asta am facut, dar pe viitor poate se ocupa @Costin de o solutie mai flexibila pentru afisarea unor anunturi/subiecte importante.

Pe final si o mica rautate din partea mea, asa cum eu nu vociferez ca trebuie sa citesc toata sectiunea rutiera (care nu ma pasioneaza absolut deloc) sau sa iau la puricat micile ciondaneli de tip iesire la bere dintre unii membri, nu vad de ce altii ar fi nemultumiti ca vad o data pe an un subiect, timp de cateva zile...

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Nu trebuie sa te iriti de la o simpla remarca.
Mai am una, in topicul totul despre Bucuresti ce are ca arie de acoperire si evenimente anuntul nu apare…
:rofl:
Nati-o franta, ca acolo s-ar fi potrivit perfect…dar e mai comod sa dai vina pe computere!
Reportajele sunt frumoase, n-am ce zice!
:bere:
P.S.
Ti-ai dorit sa fii moderator, suporti si neplacerile nu numai avantajele.  :rofl:  :rofl:  :rofl:
Daca realmente iti displace rutierul de ce nu gasesti pe altcineva sa se ocupe de zona aia???

 


Re: Dialog cu administrația cris_m

Pana una alta vad ca tu esti cel iritat ca vede un topic despre un eveniment dedicat transportului public pe un forum cu tema principala transport public. Iti amintesc ca infra pe care o urmaresti in general pe acest forum este o tema secundara care a aparut mult mai tarziu... asa ca esti in minoritate cum s-ar spune.  :mrgreen:

E uite vezi de ce il pusesem global, acum trebuie sa stau sa-l adaug la fiecare sectiune in parte, in functie de cum se trezeste fiecare ca ar trebui catalogat/adaugat. Oricum, din experienta, foarte putini ajung la sectiunea mentionata de tine, ba chiar acea sectiune are un grad de generalitate ridicat, nu prea are treaba cu mobilitatea/transportul public.

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Nu vezi bine iar despre forum:
E despre infrastructura de transport in mod deosebit, cum nu are legatura??? E cea mai importanta tema .
Chiar asa de rau te-a urticat remarca mea de ai inceput sa deraiezi in mod absurd?
Forumul isi trage radacinile de la constructia liniei 41 si a capatat maxima notorietate de la reportajele despre pasajul Basarab, nu de la pozulicile cu vehiculele rablagite ale STB, asa sa stii!
Daca nu ma crezi, intreaba-l pe Marian Andrei.

 


Re: Dialog cu administrația Luca01

Bună seara! Rog ștergerea frazei „Pe lângă probele de scurt parcurs efectuate prin împrejurimile Craiovei, aceasta a făcut probe și în relația Arad-București Nord.“ din mesajul https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId aflat la secțiunea Locomotive Electrice clasa 47x de calatori, deoarece am aflat că această informație nu este adevărată. Mulțumesc!

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Rezolvat.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Guru, forumul nu e "one size fits all", e suficient de generic incat sa contina zone care nu intereseaza pe toti. Asadar daca tie nu iti place ca vezi un subiect, nu putem decat sa te indemnam sa il ignori.

Ca membru care ignora cu consecventa regula ca reportajele multimedia si stirile au topice dedicate in care parerile personale nu isi au locul, e cam bizara dorinta ta subita de ordine in structura forumului. Minim o data pe saptamana un membru al echipei iti muta parerile postate la "stiri" sau la "reportaje" la locul lor, la "discutii". Iata o tema de reflectie pentru ordinea pe forum pentru care poti avea o contributie activa si directa!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

subway guru wrote here:
Si eu am patit acelasi lucru cu citatele in alt topic, ar trebui sa vorbim cu Costin despre aceasta problema.

In mod interesant, eu am putut cita de acolo, aici. Am notat problema. Insa ma intereseaza daca oricare dintre voi care aveti problema asta imi puteti face un screenshot cu subsolul unui mesaj (oricare mesaj).

La aceasta parte ma refer
Capture.PNG (247.78 KB; downloaded 1546 times)
De acolo va lipseste butonul? Sau mai exact care e problema?

 


Re: Dialog cu administrația Valentin

Eu personal, am vrut (cf. pozei tale) sa "raspund cu citat in alt subiect", insa cand sa aleg unde vreau sa duc discutia, in sectiunea respectiva nu am reusit pe moment sa gasesc sa pot sa aleg mutarea din subiectul "Septembrie " in "Discutii ...".

Intre timp, uitandu-ma mai atent, zona care ma interesa pe mine este jos de tot (in pagina de selectie unde sa se mute citarea), ca ergonomie e putin cam anevoios, pentru ca eu ma asteptam sa pot sa aleg/mut din tree-ul initial de sus, adica de aici:

N-ar fi mai bine ca lista de jos sa se muta sus de tot? Ar fi mai simplu asa, pentru ca zona de interes initiala e sus.
Screenshot 2022-09-19 121949.png (34.28 KB; downloaded 1542 times)

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Eu nu am nicio problemă. Funcţionează.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Intr-adevar, de interes e sa alegi subiectul, dar pentru a alege subiectul, trebuie mai intai sa alegi subforumul in care acesta se afla. De aceea selectia subforumurilor (structura arborescenta) este prima, pentru ca in functie de subforumul ales acolo, lista de subiecte isi schimba continutul. O data ales subforumul, poti alege apoi si subiectul. Iar la final confirmi selectia:
tempsnip.png (58.2 KB; downloaded 1534 times)

O idee de imbunatatire ar fi ca lista de subiecte sa fie inglobata in lista arborescenta de subforumuri, o idee pe care o sa o explorez mai tarziu. Insa si asa, e o problema cu aliniatul catre dreapta, pentru ca pe rezolutiile 'portret' nu poate fi impins textul prea mult catre dreapta ca devine enervant de citit.

andrei11 wrote here:
Eu nu am nicio problemă. Funcţionează.

Adevarul este ca noi suntem mult mai familiari cu pagina de selectie a 'destinatiei' (oricare ar fi aceea, subiect sau subforum), pentru ca este omniprezenta printre functiile de moderare inca de la inceputurile noului forum, pe cand citarea in alt subiect e o functie relativ noua si cred ca singura care se foloseste de aceasta functionalitate de alegere a 'destinatiei' pentru publicul larg. Deci, e de inteles de ce pentru noi pare mult mai fireasca.

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Am sa incerc sa urmez pasii descrisi, vedem daca merge si pentru palmasii de rand fara drepturi speciale.
In alta ordine de idei am constatat ca la Anunturi poate posta oricine ceea ce nu mi se pare prea normal.
:bere:

 


Go to page:  1  ... 139 140 141 142 143 144 145  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use