Transportul feroviar în RomâniaPrezentări și discuții - material rulantRame electrice și automotoare

 

Topic: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB)

76 posts, 36563 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC Utilizator anonim

Mai erau 12 de adus, nu stiu cate au venit, din care vreo 3 pentru piese.

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC shoppy

Daca nu sunt in stare sa faca sa functioneze nici macar unul atunci pot sa fie pentru piese si toate celelalte 20(sau cate or fi ca le e si rusine sa mai spuna), tot degeaba.

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC Gabi23

Automotoarele 5714 și 5718 ieri erau funcționale - cuplate, circulând fără întârzieri pe Mangalia-București-Titu. În ultima vreme l-am văzut funcțional și utilizat în general pe 5718.
5714+5718 - București - 29.08.2021.JPG (488.39 KB; downloaded 4766 times)

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC Stefan28

A intrat de curând un nou automotor în circulație. Este vorba despre 5709-6709. Astăzi este utilizat către Brașov, cu R-E 15537. Pe Facebook au apărut săptămâna trecută poze cu încă un automotor "nou" recent predat ATC, pe lângă acesta, și anume 5712-6712. Probabil va intra și acela în circulație curând dacă nu a intrat deja.




















 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC shoppy

Degeaba a mai trecut si a 5-a iarna peste ele la ATC, tot nu au reusit sa le fiabilizeze, cum a venit vara cum au inceput iar sa se strice.
Am mai prins si eu unul stricat luna trecuta, se oprise fix pe macaze in Comarnic de erau trenuri 3 trenuri de calatori oprite la fiecare semnal de bloc spre Sinaia.


 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC shoppy

9 IC-2 originale spre Titu.


 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC Robert

Va fi ocupată Astra o perioadă, doar dacă nu le-au adus doar pentru piese  :popa:

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC shoppy

Or vrea sa introduca in circulatie cat mai multe ca sa justifice o cota de piata cat mai mare ca sa ia cat mai multe automotoare de la UE.

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC Oko21

A mai crapat una azi in zona Predeal.Si Bombardierele TFC-ului urca fara probleme pana la Brasov. Nu stiu cum si daca ATC le va da de cap automotoarelor astea. Estetic sunt frumoase..mecanic sunt dezastru.

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC shoppy

Pai deja le-au schimbat PLC-urile ca sa poata sa dezactiveze orice protectie, sa detareze motoarele, sa nu se mai tureze motoarele automat la scaderea tensiunii pe auxiliare si sa dea orice comanda vor ei, tot nu este suficient, probabil ca motoarele detarate se inneaca la cea mai mica problema de la motorina sau filtrele de motorina si aer sau tot cedeaza motoarele de la vibratii

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC Oko21

Din cate am inteles Astra ar fi luat si un automotor din acesta pentru piese. Lotul de 9 bucati venit acum este functional, 2 dintre ele avand doar cateva curse  facute. Surse: amic care lucreaza la ei.

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC shoppy

Pai sigur ca sunt functionale, ca danezii au vazut ca-s neconforme si se strica usor asa ca le-au tras imediat pe dreapta, nu au avut timp sa se strice toate.

 


Re: Automotoarele diesel tip IC2 (ex. DSB) ale ATC Andrei98

Era clar ca unele o sa fie doar de piese, ca de unde altele noi?

 



Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Rame electrice și automotoare  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use