MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 400428 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 113 114 115 116 117 118 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) survola

Și azi se lucra la asfaltări, spargerea drumurilor temporare și chiar la scara rulantă de la accesul întârziat.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Valentin

Legat de ultimele poze postate: nu s-a modificat/aparut nimic nou, pozele reflecta decat indolenta si greutatea cu care inca se misca antreprenorul, reteaua de troleibuz si asfaltul sunt prezente de cel putin o saptamana, la fiecare trecere a mea pe acolo tot asteptam sa vad ceva nou, da mai mult decat sa sparga traseul rutier de beton vechi, nimic nou sub soare.

Din pacate vad ca Astaldi (aka WeBuild) se ia la intrecere cu antreprenorul de pe fostul Bd.V.Milea la cine tine mai mult cartierul izolat dpdv al retelei de troleibuz.  :headbash:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Valentin

Astăzi am observat că au pozat ceea ce pare a fi ultimul segment de conductoare pentru rețeaua de troleibuz (adica sensul cartier - centru). D.p.m.d.v. conductoarele aveau o burta ciudata, nu-mi dau seama daca sunt in pozitie finala sau inca netensionate.

Aștept cu interes reluarea circulației troleibuzelor pe traseul vechi.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Valentin

Update: pe toata zona discutata anterior s-au efectuat marcajele permanente, nu-mi dau seama de ce nu dau drumul la circulatie, ca nu pare sa mai fie nevoie de alte interventii.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Probabil că au unele întârzieri la n-şpe mii de avize care trebuie semnate.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) cris_m

Mai mult ca sigur de asta, probele inteleg ca s-ar fi facut de curand, totul fiind in regula.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Probe la ce, la troleu?

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Păi da, sunt o mulţime de macazuri şi încrucişări acolo.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Dar la asfalt de ce nu au facut inca ceva probe?
:lol:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

La AM e tot cu bidoane…
Nu vreau sa mai trec pe acolo, m-am saturat sa vad acelasi peisaj!
:popa:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

La AM e tot cu bidoane.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) cosminduru

Astăzi a fost deschis și tronsonul ce era blocat, dinspre Leu spre Panduri. Deci acea bretea diagonală improvizată a fost închisă.
Acum se circulă greu în zonă și am impresia că s-au modificat și timpii de la semafoare și semnele de prioritate (la intersecția cu Dr. Bagdasar)

Să sperăm că vedem troleibuzele repuse în funcțiune curând, rețeaua și stațiile sunt pregătite oricum.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) TrainWrecker

Vor relua circulatia troleibuzelor deodata cu deschiderea lui 1/10 pe fostul Vasile Milea.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) cris_m

Intr-o lume ideala da, insa eu am mari indoieli in privinta ambelor evenimente.

 


Go to page:  1  ... 113 114 115 116 117 118 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422241 posts in 5260 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use