Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1626 posts, 302954 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 111 112 113 114 115 116 117

📖 Pagination options
  • Author: survola
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) survola

Și azi se lucra la asfaltări, spargerea drumurilor temporare și chiar la scara rulantă de la accesul întârziat.

• Author: Valentin
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Valentin

Legat de ultimele poze postate: nu s-a modificat/aparut nimic nou, pozele reflecta decat indolenta si greutatea cu care inca se misca antreprenorul, reteaua de troleibuz si asfaltul sunt prezente de cel putin o saptamana, la fiecare trecere a mea pe acolo tot asteptam sa vad ceva nou, da mai mult decat sa sparga traseul rutier de beton vechi, nimic nou sub soare.

Din pacate vad ca Astaldi (aka WeBuild) se ia la intrecere cu antreprenorul de pe fostul Bd.V.Milea la cine tine mai mult cartierul izolat dpdv al retelei de troleibuz.  :headbash:

• Author: Valentin
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Valentin

Astăzi am observat că au pozat ceea ce pare a fi ultimul segment de conductoare pentru rețeaua de troleibuz (adica sensul cartier - centru). D.p.m.d.v. conductoarele aveau o burta ciudata, nu-mi dau seama daca sunt in pozitie finala sau inca netensionate.

Aștept cu interes reluarea circulației troleibuzelor pe traseul vechi.

Go to page:  1  ... 111 112 113 114 115 116 117

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 1941 forum members have written 375960 posts in 4575 topics and 451 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2022 Asociația „Metrou Ușor”