MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stațiile Eroilor 1 și 2

104 posts, 24107 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București Hygham

Întrebarea e, când o să deschidă noul peron de la fosta linie 4 :shock:  :lol:

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București aztec

In ultimele zile am vazut un strop de mișcare, ceva miros de vopsea...
Posibil sa se apropie deschiderea.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

Vopsea ? Unde folosesc vopsea ? Acolo  parcă e numai gresie şi faianţă ! A, la tavan.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București orex

@aztec
Ete scart! Nu se mai vede nicio miscare, nu se mai aude niciun flex, nicio voce! E doar consum de energie, de la LED-urile protapite-n tavan! :rofl:

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București aztec

Eu îți zic ce am mirosit pe la 22.30 zilele trecute..
Si cum din alta parte nu avea de unde...

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București subway guru

Or fi lucrand de noapte? Ma intreb si eu ca tot romanul…

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București aztec

Iarasi, la Eroilor chiar se lucra la peronul nou.
Bine...probabil ca 1-2 muncitori...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sab

De la Eroilor linia 2. Vreo idee ce a vrut sa spună autorul aici ?
20220704_205222[1].jpg (1.9 MB; downloaded 2726 times)
20220704_205142[1].jpg (1.28 MB; downloaded 2726 times)
20220704_205125[1].jpg (930.27 KB; downloaded 2726 times)

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București FabiM

Cred ca are legatura cu greseala facuta in urma cu ceva timp la Eroilor 2, unde au gresit magistralele de legatura. Aparusera aici o poza unde aveam legatura cu M1,2 si 3. Posibil este sa se fi lipit un autocolant insa se putea pune si peste ce era acolo. Anyways..  :no:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sab

PaulM wrote here:
Cred ca are legatura cu greseala facuta in urma cu ceva timp la Eroilor 2, unde au gresit magistralele de legatura. Aparusera aici o poza unde aveam legatura cu M1,2 si 3.

M-am gandit la asta. Ce nu se vede cum trebuie in poze este ca linia de sus este...gri, nu albastra.
Insa  mi-a venit o idee despre ce vrea sa spună autorul. Se pregătesc de inaugurarea peronului de la fosta linie 4. Indicatorul inițial arata așa, era 2 in 1 :
20210421_063432.jpg (250.32 KB; downloaded 2623 times)

Vad ca l-au înlocuit.  In locul cu pricina cred ca fi o săgeată către M5, ca in imaginea aceasta modificata :
20220704_205222[1].jpg (1.73 MB; downloaded 2623 times)

Deci cumva, pentru ca nu au făcut o legătura in vestibul la E1 cu pasajul pietonal către M5 (apropo, ce i-a împiedicat, in afara de "vocea si talentul"  :think:  :?: ), oamenii care vor sa ajungă la M5, însă ajung eronat la linia 2 , precum si cei care coboară la linia 2 trebuie dirijați către M5 pe la linia 4. Momentan au astupat aceasta "îndrumare" cu ce au găsit....
Ce este aiurea este ca M1, in loc sa fie galbena, in foarte multe afișaje este portocalie (se vede si in poza de mai sus, pe panourile luminoase de pe perete), care acum este culoarea M5.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București Aron

La lifturile cu intrare din exterior in continuare apare ca face legatura cu magistrala 1 si 2 dupa atata timp :popa:

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București subway guru

Dar de halul in care au lasat accesurile  paradite la E1 ce spuneti?

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București Adrian Rosca

Nu mai zicem nimic. Dar daca te referi la accesurile sparte cu ocazia lucrarilor la M5 si "refacute", le-am transmis o sesizare pe tema asta, cred ca anul trecut, si mi-au raspuns ca au trimis mai departe catre antreprenorul lucrarii, in vederea rezolvarii. Cum s-a "rezolvat", putem vedea cu totii. Lasciate ogni speranza voi ch'entrate...

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București subway guru

Adrian Rosca wrote here:
Nu mai zicem nimic. Dar daca te referi la accesurile sparte cu ocazia lucrarilor la M5 si "refacute", le-am transmis o sesizare pe tema asta, cred ca anul trecut, si mi-au raspuns ca au trimis mai departe catre antreprenorul lucrarii, in vederea rezolvarii. Cum s-a "rezolvat", putem vedea cu totii. Lasciate ogni speranza voi ch'entrate...

In ultima saptamana am drum zilnic pe acolo si ma enervez de fiecare data…
:headbash:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use