Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov

 

Topic: Scaunele din mijloacele de transport

102 posts, 36454 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Scaunele din mijloacele de transport ByOnu

Sigur sunt vopsite, la fel se vad si cele de pe Citelis. Nu ar fi cheltuit STB bani pentru scaune noi. Pur si simplu sunt vopsite foarte bine, mi se pare o operatiune surprinzator de calitativa pana acum. Sa vedem in timp cum va imbatrani vopseaua si cat de usor vor fi de curatat dupa vandalism. :)

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Chev Celios

Sunt doar fetele de scaune schimbate. Chiar nu cred ca sunt doar vopsite.

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport punmeister

Da, pernele de la Citaro Euro 4 pot fi schimbate.

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Gabi23

Sunt autobuze care nu au avut montate 4652, 4886.

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport ByOnu

Chev Celios wrote here:
Sunt doar fetele de scaune schimbate. Chiar nu cred ca sunt doar vopsite.


Nu pot sa neg asta pentru ca nu am prins pe viu scaunele din E4 care fac subiectul discutiei. Dar le-am prins pe cele din Citelis. Tu? Trebuie sa fie cineva care sa le fi vazut pe ambele.

Pur si simplu pare foarte putin plauzibil ca intr-o vreme cu atatea probleme in ceea ce priveste piesele importante sa-si bata cineva capul pentru a cumpara "perne" noi. Cu atat mai putin cu cat pot fi vopsite.

Doi  la mana, nu cred ca se pot cumpara pe acest gri inchis lucios. Ele din fabrica au fost gri mat deschis.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Scaunele din mijloacele de transport GPS

Dacă erau noi ar fi trebuit o licitație, în plus se vede că nu numai scaunele au beneficiat de acest tratament. În plus s-au mai vopsit și alte scaune ale autobuzelor E4.

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Axel

2 poze facute aseara in autobuzul #4789 care a circulat pe linia 253 :
284770610_1015730589114448_7275993944114577658_n.jpg (288.2 KB; downloaded 2891 times)
284873059_1684196481941527_7012340386156123470_n.jpg (94.59 KB; downloaded 2891 times)

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Cezar210

4148 (astăzi pe naveta 673. Scaunele par noi cu totul, nu doar revopsite. Singurele care nu erau așa, fiind sparte și murdare erau cele două, mai late, unul în spatele celuilalt, imediat după ușa 1, pe partea dreaptă.




 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Andrei Tudor

Și 4767 a beneficiat de înlocuirea pernelor scaunelor. Singura problemă a celor noi este că se zgârie mai ușor. Am întâlnit un scaun pe care era scrijelit ceva cu o cheie sau cu un obiect ascuțit.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor shoppy

De ce se schimba scaunele?, dupa mine daca nu sunt crapate sau rupte atunci nu trebuiesc schimbate.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor Isaac

Se schimbă cu modelul nou, similar cu ce au autobuzele. Mie unul nu îmi plac deloc scaunele portocalii din tramvaie. Mi se par inconfortabile. Cele mai bune scaune din tramvaiele vechi rămân cele de pe V3A FAUR.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor shoppy

Mi se pare risipa de bani sa se schimbe scaune fara defecte, mai ales ca daca sunt defecte se pot lua scaune de pe cele propuse pentru casare.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor ByOnu

Isaac wrote here:
...nu îmi plac deloc scaunele portocalii din tramvaie. Mi se par inconfortabile...


1. nu am simtit asta niciodata, dar desigur, este un aspect subiectiv.
2. cat de confortabile ar trebui sa fie niste scaune in TP, unde calatoria medie ar fi pe la 10-15 minute?
3. am testat noile scaune tapitate dintr-un CH-PPC verde si nici nu simti tapiseria ...in sens negativ. Practic, este ca si cum ar fi luat un scaun de Otokar si l-ar fi imbracat in textil. Nu sunt moi si comode precum cele din hibride (da, scaunele alea mi se par incredibil de comode pentru TP).

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor punmeister

Scaunele de pe CH-PPCurile trecute prin RK sunt diferite ca model fata de Kent. Ele sunt gandite dintr-un plastic extrem de subtire si sa fie "imbracate" intr-o oarecare tapiterie.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419396 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use