MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: depoul Straulesti

203 posts, 74868 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente BodoMinea

Da.. Mă gândeam că despre asta este vorba, dar totuși.. Ai ditamai depoul și încă mai cari IVEle pe M1/M3 unde încurcă circulația pe ATO. Sigur se găsește o soluție să se controleze temporar macazele, nu scrie nicăieri că e nevoie de automatizare și interfețe frumoase pentru a schimba un macaz. Metrorex nu mai are electroniști și oameni specializați? Siemens nu implementează întâi o funcționalitate minimă / critică încât să se poată folosi operatorul de ea, ca mai apoi să extindă funcționalitatea completă? Dacă venea cineva de la CFR le făcea un interlocking din relee cu tehnologie de pe vremea IVElor de nu se vedeau :lol:
Hai să fim serioși...

Doar pe la noi găsim din astea: depoul nou care nu are în el niciun tren, parcarea nouă unde nu poți plăti cu cardul, Park and Ride neintegrat cu ticketingul din oraș, afișaje cu următoarele trenuri de metrou care arată ORA, nu numărul de minute. Multe excepții negative și ilogice despre care nu vorbește nimeni în afara forumului.

Dar deviem de la subiect.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti andrei11

N-are sens să improvizăm ceva cu macazele din depou, să așteptăm Dimetronicul. Trebuie să se finalizeze odată lucrările la el, lucrează de vreo 2 ani !

 


Re: Discutii: depoul Straulesti subway guru

Cam asa ziceam si eu, <putintica rabdare stimabililor>...doar ca ne-a cam expirat rabdarea!
:bere:

 


Re: Discutii: depoul Straulesti ByOnu

Ultimele mesaje sunt din 2019, iar trenurile IVA inca fac manevre pe M1.

Astazi sunt garate trenuri in Depoul Straulesti?

Am mai intrebat pe aici si Guru a confirmat ca depoul ar fi activ...

 


Re: Discutii: depoul Straulesti andrei11

Chiar nu ştiu ce mai caută IVE - le la Ciurel.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Mihnea3010

Din câte știu Alstom nu și-a inceput activitatea în depoul Străulești deși au trecut aproape 4 ani de când a fost inaugurat.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti subway guru

Probabil nu au un act aditional la contractul cu Mrex.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420680 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use