Regiunile RomânieiOlteniaJudețul DoljTransportul în comun din municipiul Craiova (RAT SRL)

 

Topic: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova

44 posts, 20946 views
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova PTMZ

Caietul de sarcini:
2.Caiet sarcini+Anexe 1,2.pdf
2.Caiet sarcini+Anexe 1,2.pdf (604.62 KB; downloaded 158 times)

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova andreir14

Odata cu reinfiintarea traseului 6, o parte din Solaris-urile alocate traseului 3b au fost mutate acolo (alterneaza cele doua linii in functie de schimb). Astfel, in locul lor au fost introduse cateva BMC-uri noi pe 3b. Vazute pana acum pe acest traseu: R20, R24, R25, R26.

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova PTMZ

PTMZ wrote:
RAT a lansat o licitație pentru piese de schimb destinate autobuzelor BMC BELDE 250 SLF (cele 5 SH, ex-Pitești). Sunt două loturi:
- lotul 1: piese pentru motor, ambreiaj, cutii de viteze si transmisie
- lotul 2: piese pentru caroserii, frâne, direcție, suspensie și echipament electric
Bugetul alocat este în intervalul 31.000 - 139.200 RON pentru lotul 1 și în intervalul 39.200 - 174.000 RON pentru lotul 2, finanțarea fiind catalogată "Alte fonduri", adică cel mai probabil fonduri proprii. Se atribuie ofertantului cu cel mai scăzut preț.
Termene limită:
- depuneri oferte: 8 aprilie
- evaluări: 9 august
Link E-licitație: http://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100114724

Ofertanti:
1) ADETRANS S.R.L.
2) TRANS SERVICE COMPANY S.R.L.

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova Gogosel

Are cineva idee pe ce trasee mai circulă autobuzele BMC BELDE 250 SLF? Nu le-am mai văzut de luni bune, scoase pe trasee. Ultima oară când am văzut un autobuz Belde scos pe traseu a fost cu câteva zile înainte de Crăciun(166, care circulase pe traseul 29b) și tot acum câteva luni bune, l-am văzut pe 169 care circulase pe traseele 1b și 11. De la venirea noilor BMC-uri, nu le-am mai văzut active mai deloc, înainte circulau și pe traseele ca 3b sau chiar 2b/25. Mă gândesc că poate au mai fost văzute, dar eu unul nu le-am mai văzut aproape deloc scoase pe traseu, e chiar păcat de ele, la o adică sunt numai bune, nu sunt vechi/ruginite sau mai știu eu ce. Dar na... Poate, poate, vor ieși pe viitor mai des la traseu???

 


Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova Andrei Andraș

... (valabil și în prezent)
andreir14 wrote:
BMC Belde 250 SLF

Active: 165, 166, 167, 168, 169 (toate)

Circulă preponderent pe cursele speciale (Ford, Avioane, CET), cu anumite apariții și pe traseele periferice (11, 29b etc).

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova Gogosel

Din seria "repartizări surpriză"
Astăzi(5 mai) BMC-ul, 166 a circulat pe traseul 2b. Am apucat să merg cu el de la Piață, până la Cernele, iar când autobuzul a ajuns la Cernele, șoferul i-a scos tăblița aceea pe care era scris traseul, presupun că autobuzul s-a retras la garaj.

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova PTMZ

PTMZ wrote:
RAT a lansat o licitație pentru piese de schimb destinate autobuzelor BMC BELDE 250 SLF (cele 5 SH, ex-Pitești). Sunt două loturi:
- lotul 1: piese pentru motor, ambreiaj, cutii de viteze si transmisie
- lotul 2: piese pentru caroserii, frâne, direcție, suspensie și echipament electric
Bugetul alocat este în intervalul 31.000 - 139.200 RON pentru lotul 1 și în intervalul 39.200 - 174.000 RON pentru lotul 2, finanțarea fiind catalogată "Alte fonduri", adică cel mai probabil fonduri proprii. Se atribuie ofertantului cu cel mai scăzut preț.
Termene limită:
- depuneri oferte: 8 aprilie
- evaluări: 9 august
Link E-licitație: http://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100114724


Pe 25 mai, licitatia a trecut in evaluare financiara.

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova andreir14

Recent, autobuzele BMC Belde au fost observate si pe alte trasee decat cele obisnuite pe care le deservesc ocazional  (1b, 11 sau 29b). Astfel, in ultima vreme, 168 a fost pe 3b (unde au si circulat, de altfel, aceste vehicule pana la sosirea autobuzelor BMC Procity), 167 pe E1R si, in fine, 165 a circulat azi pe traseul 6.

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova Darian

În ultima perioada, pe traseul 6 circula numai BMC-uri Procity și foarte rar câte un Solaris. Din ce am observat, Solarisurile de pe traseul 6 au intrat pe E1T, iar o surpriza am avut o ieri, când l-am văzut pe R12 pe traseul 2b.

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova cris_m

De la moderator:
@Darian, fii mai atent pe viitor la redactarea mesajelor, in special la punctuatie si la lungimea frazelor. Ajuta foarte mult la intelegerea rapida a mesajului de catre cineva care, de exemplu, nu e familiarizat cu Craiova.

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova Dragos31

Foarte, foarte galagioase si incomode sunt noile autobuze BMC Procity din oras - de vibratiile puternice din timpul mersului nici nu mai are rost sa spun.

Pe langa acestea, la RAT Craiova se mai si face economie, instalatiile de aer conditionat fiind oprite sau date la minim in toate autobuzele cu care am calatorit ...

R01 - Linia E1R - Gara Craiova - 28 Iunie 2022





R04 - Linia 9 - Calea Bucuresti - 28 Iunie 2022





R05 - Linia E1R - Craiovita Noua - 28 Iunie 2022









R07 - Linia 9 - Bd. Oltenia - 28 Iunie 2022





R13 - Linia 102 - Calea Bucuresti - 28 Iunie 2022





R24 - Strada George Enescu/Bd. Oltenia - 28 Iunie 2022





R33 - Gara Craiova - 28 Iunie 2022





R19 + R03 - Craiovita Noua - 28 Iunie 2022





R34 + R37 - Gara Craiova - 28 Iunie 2022




 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova tudoorrr

Un autobuz nou in topic: R28-20 iulie 2022


 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova Andrew33845

Aparitie surpriza, am avut ocazia sa circul cu autobuzul BMC Belde 250 SLF #167 astazi pe linia E1T. Nu am avut telefonul la mine din pacate. Chiar si aduse SH de la Pitesti, par bine intretinute.

 


Re: Autobuzele BMC Procity ale RAT Craiova Andrew33845

Se pare ca odata cu sosirea noilor autobuze ZTE Granton GTZ6129BEVR, RAT Craiova s-a gandit sa inlocuiasca ( momentan, ramane de vazut daca se va schimba ceva ) autobuzele BredaMenariniBus M221U de pe traseul 29b cu autobuze BMC Procity 12 LF 2019.
Eu sincer nu ma asteptam sa le treaca prin cap sa puna autobuze mai bune decat MAN EL283 pe acest traseu, dar se pare ca calatorii care asteapta de ani buni conditii mai bune de transport pe acest traseu vor avea in sfarsit aceasta ocazie.
Din cate am vazut pana acum, pe acest traseu au fost repartizate masinile:  - #R09 #R16 si #R34
#R09 - 27 August 2023
20230827_191134.jpg (179.12 KB; downloaded 1071 times)

 


Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Craiova (RAT SRL)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use