Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1327698 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 420 421 422 423 424 425 426  ... 444
 
 

📖 Pagination options

Re: Discuții despre transportul local din București WAYNEN

Eu aș fi făcut ca liniile 103 și 246 să treacă prin parcarea de la ,,Cora Pantelimon" în sensul spre cartierul 23 August,ca să preia clienții care au făcut cumpărăturile acolo.

 


Re: Propuneri de noi trasee eduardolaru17@gmail.com

Sunt noua pe aceasta platforma(din punctul meu de vedere, complexa și fabuloasa), recent descoperită. Vreau întâi sa felicit vehement administratorii acestui forum bine pus la punct! Felicitări băieți! Aș dori cu umilință sa obțin o informație inocenta, dragilor, linia de autobuz 781 isi mai face veacul prin Micul Paris? De asemenea alături de autobuzele Saviem aduse chiar din Paris!
Multumesc anticipat binevoitorilor care vor fii  aici sa  răspundă la aceasta enigma răsărită din amintirile mele.😇

O seara buna și liniștit alaturi de cei dragi în călduroasele voastre camine😝!

 


Re: Propuneri de noi trasee rosetti61

Din pacate timpul nu sta in loc, 781 nu mai umbla prin buricul capitalei cu Saviemuri demult, a fost desfiintat prin 2004, a revenit in urma cu trei ani, cu Citaro/Otokar dar spre Magurele iar anul asta a disparut. Doar 783 a mai ramas din "vechea garda" pe care o stiti,  dar nu mai e nici el expres, a ramas doar cu indicativul si cu numele in mentalul colectiv.

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_minciu91

L-am găsit azi pe 178 in zona Universitate, în jurul orei 11:40. Știe cineva detalii cu aceasta deviere? Țin să precizez că pe infotb apărea că sunt la Sala Palatului 3 autobuze ale liniei.

IMG-20220615-WA0058.jpg (176.78 KB; downloaded 2689 times)

 


Re: Discuții despre transportul local din București georgica2704

Probabil veșnica problema cu mașinile parcate aiurea pe Brezoianu.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Mariusv

Ar fi ok daca ar fi prelungita la Romana linia 178.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Mariusv

Mi-a zis un vatman de pe linia 1 azi ca pe 1 iulie se deschide linia de pe Bd V. Milea... fake news, nu-i asa ?

 


Re: Discuții despre transportul local din București andreiiul

Postez aici momentan avand in vedere ca nu am gasit vreun comunicat oficial inca

Pentru a veni în întâmpinarea călătorilor, TPBI modifică traseul autobuzului 330 după cum urmează:
Începând cu data de 1 iulie 2022, noul traseu al autobuzului 330 va fi: Faur-bd Liviu Rebreanu-Dristor-șos. Mihai Bravu-șos Ștefan cel Mare, iar de la intersecția Ștefan cel Mare cu Barbu Văcărescu, acesta va continua pe traseul Bd. Barbu Văcărescu - Bd. Aerogării - Complex Comercial Băneasa.
Noul traseu reprezintă un avantaj pentru călătorii din zona Floreasca (Barbu Văcărescu) aceștia având astfel posbilitatea să ajungă la Complexul Comercial Băneasa fără să schimbe mijloacele de transport.
Un alt avantaj îl constituie crearea unor noi conexiuni între cartiere: Titan - Floreasca, Floreasca - Obor, Titan-Aviației etc.




Sursa info: Facebook: Info Trafic Bucuresti si Ilfov

 


Re: Discuții despre transportul local din București LucaTB

Să înțeleg că între Ștefan cel Mare și Piața Băneasa va dubla linia de tramvai 5... :roll:

 


Re: Discuții despre transportul local din București punmeister

La cate injuraturi si-au luat acum cu redeschiderea lui 5, nu mergea sa bagi inapoi 605 pentru ca ar fi fost un adevarat dezastru de PR pentru PMB.

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexxd_31

O decizie inteleapta. Si asa pe Calea Dorobanti  sunt destul de multe linii.

 


Re: Discuții despre transportul local din București cosminduru

Mi se pare o soluție elegantă, practic readuci autobuzele pentru cârcotași, dar nu se mai numesc 605, ci 330.
Acesta chiar avea un traseu cvasi-inutil prin Dorobanți spre Pța Presei, puțin folosit.

Acum ar fi interesant de văzut, comparativ, câtă lume preferă tramvaiul hodorogit care are linie teoretic separată, și câți preferă autobuzele confortabile, dar care stau blocate în trafic.
Ce alegi? Timp vs. confort.

 



Go to page:  1  ... 420 421 422 423 424 425 426  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420695 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use