Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Mercedes-Benz Citaro Euro 4

714 posts, 273868 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 51
 
 

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 SirVlady

La unele autobuze din ce am văzut s-ar fi eliminat mesajul de pe lateral cu recomandarea purtării măștii și revenirea secvențelor via. Probabil de aceea unele nu au traseele actualizate, așa am văzut și pe 4123 (243) acum o săptămână cu vechiul său traseu (Cora Pantelimon - Bd. Lacul Tei)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 virgil23

Astăzi, la schimbul 1(cel puțin), în linia 335 poate fi zărit acest "individ"  :shock:

Mercedes-Benz Citaro Euro 4 #4629 - Linia 335 - Terminal Faur


 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 ADK

Crimă și pedeapsă ... Mercedes Citaro E4 în linia 335 ...

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 cris_m

Dar de E3 fara AC ce mai zici?  :roll:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 Bogdan Ciorascu

In 311 chiar! :bleah:
Vrei sa fii si tu eco, te duci la o intalnire cu o domnisoara in oras si surpriza...vine sauna!  :lol:  :lol:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 Calaretul

Chiar astazi a fost 4494 in 335... :popa:

Scuze de off topic , @virgil23 tu erai tipul in rosu de la Faur care facea poze ?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 Axel

Aproape zilnic se trimit 2-3 Citaro in 335 deoarece K-12M sunt repartizate pe toate liniile garajului inafara de 103,223 si 246 iar cateva articulate sunt trimise la Service Otokar cu mai multe probleme...

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 virgil23

Pis111 wrote here:
Scuze de off topic , @virgil23 tu erai tipul in rosu de la Faur care facea poze ?

Da, de dimineață, eu eram :)))

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 virgil23

ADK wrote here:
Crimă și pedeapsă ... Mercedes Citaro E4 în linia 335 ...

Au fost cel puțin 4 citaro azi, pe lângă 4625, a fost 4489 ca tur mic iar pe seară au apărut 4955 și 4839.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 SirVlady

A mai fost și 4849, pe lângă 4839 și 4955. 4849 și 4955 sunt titulare de linii regionale.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 andrei11

Staţi potoliţi, eu văd în mod constant şi EURO 3 pe 335, nu mă întrebaţi de număr, tur, oră că nu mă interesează aspectele.
Ăsta e EURO 3, nu ?
2022-06-17_01-02-21.jpg (36.59 KB; downloaded 2815 times)

:lol:  Deşi  am luat la întâmplare poza de pe net, poza e a lui Gabi23 !

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 TPB

ADK wrote here:
Crimă și pedeapsă ... Mercedes Citaro E4 în linia 335 ...


Care este problema cu Citaro Euro 4 pe linia 335? Nu mi se pare în regulă să avem linii doar cu Otokar.
Pe orice linie din București, pot circula autobuze de 12m, Mercedes-Benz sau Otokar.
Să nu credeți că 105-ul are doar autobuze Citaro Hybrid... azi am prins un Citaro Euro 3 la Piața Presei.
Singurul dezavantaj al autobuzelor Euro 3 este lipsa aerului condiționat, dar nici Euro 4 nu e departe. Să ne reamintim că abia acum se repară instalațiile de climatizare. Dar chiar și așa, unii călători preferă să deschidă geamurile.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 ADK

Indirect asta am zis și eu. Parcă a văzut un DAF sau Rocar de Simon în 335 nu un MB E4, chiar și de era un E3. Că acum se pune mult accent pe funcționarea aerului condiționat, sunt de acord. E3-urile nu sunt dotate din fabrică și s-a încercat ulterior montarea pe vreo 10 mașini dar rezultatul nu a fost favorabil în majoritatea situațiilor, dar undeva trebuie să circule și ele.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 Costin

De acord ca "undeva trebuie sa circule si ele" dar daca tot nu au AC macar sa circule linii unde se merge cat de cat cu viteza, sa se ventileze cu geamurile, ca daca mai mult stau, cu toate geamurile deschise si tot devin cuptoare.

 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 51
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420548 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use