Regiunile RomânieiMunteniaJudețul Brăila

 

Topic: Achiziție 23 autobuze electrice - PNRR

18 posts, 3675 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Achiziție 20 autobuze electrice - PNRR PTMZ

Am înțeles. Nu știu ce să zic. Pe de o parte, da, nu prea ar fi logic să alegi forțat o componentă în favoarea alteia, când poate ai nevoie de amândouă. Pe de altă parte, e o soluție pentru a asigura o dezvoltare locală oarecum echitabilă.

Sugestia mea: dacă nu ai încredere în informațiile pe surse de la primărie, trimite o solicitare scrisă la Ministerul Fondurilor Europene și la Ministerul Dezvoltării cu întrebările date. Ar trebui să poată clarifica aceste aspecte.

 


Re: Achiziție 23 autobuze electrice - PNRR PTMZ

Proiectul a fost aprobat (din nou) de Consiliul Local, după modificări ale ghidului de finanțare.
Numărul de autobuze a urcat la 23. Avem, de asemenea, confirmarea că autobuzele vor fi de 12m:
Edilul-șef a făcut mențiunea că la fel ca data trecută se aprobă două proiecte: unul pentru achiziția a șapte tramvaie noi și un altul pentru achiziția a 23 de autobuze electrice. Cu trei mai multe față de ceea ce se aprobase în luna aprilie, deoarece ghidul de finanțare nou face o diferențiere între autobuzele de 12 m și cele de 18 m lungime.

”Noi nu cumpărăm autobuze de 18 m, pentru că ar fi foarte lungi pentru străzile Municipiului Brăila, nu avem așa ceva. Noi cumpărăm autobuze de 12 m, așa cum sunt cele care circulă în Municipiul Brăila de mare capacitate”, a adăugat Dragomir.

Sursa: Obiectiv Vocea Brăilei

 


Re: Achiziție 23 autobuze electrice - PNRR Puss in Boots

Nu cunosc Braila (am fost acolo ultima oara acum 25 de ani) dar mi-e greu sa cred ca nu au loc pt 18m. Mereu cand zic unii si altii ca nu au loc pt 18m imi vin in minte imagini, situatii etc din Elvetia unde e loc pt 18m pe niste stradute inguste sau unde curbele sunt stranse. Basca ca ei mai au si de 24.    

 


Re: Achiziție 23 autobuze electrice - PNRR stefan_br

Braila a avut pana in 2001 DAC 117UDM. Ultimele linii operate fiind 5 si 13. Fata de anii 90' singura problema ar fi masinile parcate aiurea. Liniile 2 si 5 ar avea cele mai mari incarcari, nu stiu daca suficient pentru 18m.

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Brăila  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421228 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use