MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stația Universitate

99 posts, 13603 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București subway guru

E doar o figura de stil care sa arate ca sunt mai deosebite si nu ingropate in vesnica rutina…

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București aztec

Avem finisaj alb...și..metalic?
Albul ăla e bun.. dar în alta parte.....nu la metrou.
Cel puțin la ăla bucureștean.
Aici trebuie antijeg, antipraf...fără întreținere 30 ani.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București ByOnu

Live: se demoleaza chioscurile de la Universitate. :D

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București survola

Acestea din pasajul de la Inter?
Așa arătau ieri.
No more eggs for you!
DSC_0530.JPG (485.29 KB; downloaded 3376 times)

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București survola

Ieșirea de la Inter
6 august:
DSC_0530.JPG (485.29 KB; downloaded 2892 times)

24 octombrie:
DSC_0557.JPG (832.06 KB; downloaded 2897 times)

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București rosetti61

Poate ca asa au vrut sa arate, cu luftul respectiv, o gaselnita estetica. Iar iesirea aia spre Inter arata altfel acum, aerisit, nu stiu pana acum cum de au suportat sa iasa prin strunga aia dintre magazine, cum de a considerat sindicatul ca acolo e un spatiu "mort" care merita ocupat cu magazine, cand proiectantul l-a gandit pentru circulatie?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sab

Vestibulul de la Universitate, "chelit" de tavan. Ce pot sa zic, unii cred ca se răsucesc în mormant. :(
20211228_093943.jpg (1011.55 KB; downloaded 3477 times)

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București survola

S-a mai curățat spațiul la Universitate, intrarea de la Inter:
DSC_0826..JPG (1.31 MB; downloaded 2545 times)

DSC_0824.JPG (1.33 MB; downloaded 2544 times)

DSC_0825.JPG (1.63 MB; downloaded 2543 times)

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

Arată deplorabil. Aştept aurolacii, homleşii, mirosul  de pipi, etc.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București ByOnu

Insinuezi cumva ca arata MAI deplorabil decat atunci cand erau chioscuri, sau cum? Zici "astept", ca si cum pana acum (cand erau chioscurile) nu ar fi fost.

Parerea mea este ca arata decent, este o igienizare, nimic mai mult, nu arata cu mult mai rau decat a aratat la inaugurare. Este insa nevoie de un concurs real de solutii pentru reabilitarea si modernizarea spatiilor.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

În spaţiile << moarte >> puteau fi înfiinţate chioşcuri, nu neapărat cu merdenele.
Acolo sunt multe spaţii pe unde nu se circulă şi care vor fi invadate de  aurolaci, homleşi, miros  de pipi.
Nu ştiu de ce unii dintre voi sunteţi împotriva spaţiilor comerciale de la metrou. Şi nici nu veniţi cu o explicaţie plauzibilă.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București ByOnu

1. unele ingustau (ingusteaza) caile de acces - lucru care conduce atat la disconfort, cat si la probleme de siguranta.
2. faptul ca sindicatul lua banii, pe proprietatea statului.
3. lipsa unei uniformizari de aspect (materiale folosite pentru inchiderea spatiilor comerciale) si izul general de talcioc.
4. prepararea alimentelor calde care incalzeste aerul din statii si degaja aerul ars direct in incinta metroului => mirosuri puternic deranjante si scaderea aerului respirabil.
5. comercializarea unor produse nepotrivite, expuse direct in vitrina: chiloti, sutiene, samd.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

Hai să reluăm ca să vorbim într-un numitor comun.
1) Am precizat destul de clar, în spaţiile << moarte >>.  Sunt foarte multe spaţii la metrou pe unde nu trece niciun flux de călători.
2) Banii pe chirii pot fi luaţi de stat, nu de sindicat. Treaba asta se putea rezolva din pix, era suficientă o hârtie A 4 ( electronică, bineînţeles ).
3) Uniformizarea de aspect iar se poate rezolva, orice arhitect cât de slab pregătit dar cu facultatea făcută pe bune pote  da soluţii câştigătoare.
4) Am precizat clar, fără merdenele.
5) Ete na, dar sensibil mai sunt unii concetăţeni, aş fi de acord dar de cum a dat căldura s-a umplut strada de adolescente ( şi tinere ) cu buricele la vedere, trei sferturi din sâni tot aşa, la vedere, mulaţi, etc, etc. Nu înţeleg ce atentat la pudoare este expunerea în vitrină a chiloţilor, sutienelor, etc. Repet, dacă rezolvăm cu buricele, sânii, mulaţii expuşi "la vedere" tot în spaţii publice, sunt de acord şi cu chiloţii şi sutienele la metrou. Sau na, să nu fie permisă folosirea metroului de către buricele la vedere, ţâţe, mulaţi. Ori acceptăm buricele şi atunci acceptăm şi chiloţii sau nu le acceptăm pe amândouă.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București ByOnu

RE: 5. Nu are legatura cu a fi sensibil, ci cu bunul simt. Nu e "rusinos", toata lumea poarta ...sper, dar de ce trebuie expusi la metrou? Nu se pupa asta. Peste tot pe unde am fost in afara tarii nu am vazut chiloti la metrou.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421017 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use