Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 441190 views
 
Go to page:  1  ... 136 137 138 139 140 141 142  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația Gabi23

Rezolvat.

 


Re: Extinderea retelei de troleibuz ByOnu

Vasile52 wrote here:
vancouver wrote here:
Sincer eu nu sunt neaparat adeptul troleibuzelor, ader mai degraba la ideea D-lui Mazare de la C-ta de a le desfiinta, fiind scumpe si cu o mobilitate limitata. De altfel prin vestul Europei sunt o raritate - in Germania nu cunosc nici un oras sa aiba, si am trecut prin Berlin, Hamburg, München, Stuttgart, Frankfurt, Köln, Mainz, Nürenberg, Düsseldorf... nici in Paris nu-mi aduc aminte sa fi vazut si nici la Roma.

Am mai gasit un mesaj cu probleme la anumite carcactere. Poate un admin sa corecteze mesajul?


Scuze, dar nu caracterele sunt problema acelui mesaj.  :cry:  :cry:  :cry:

 


Re: Dialog cu administrația punmeister

Au trecut 12 ani de la acel mesaj, nu stiu cam ce relevanta mai are acum.

 


Re: Dialog cu administrația ByOnu

La fel de gresit era atunci, la fel de gresit este si acum. Auzi, Mazare si Constanta un exemplu de urmat.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația ADK

Astăzi la subiectul DAC 112 UDM din biblioteca forumului, am postat un mesaj general după ce colegul Doban4 a terminat de uploandat întregul manual, în care i-am mulțumit în numele la toți (nu cred că e ceva greșit, mai ales că sunt de ceva timp pe acest forum) pentru muncă și eforturi că a dorit să împartă manualul cu noi, precum și faptul că personal am început să fiu atras la același nivel de DAC-uri ca și de Ikarusuri, pe scurt să mă intereseze la fel de multe amănunte.

Doar că mesajul a fost șters fără să fiu înştiinţat măcar prin PM, că e off-topic, că probabil nu-și avea rostul, că nu era corespunzător subiectului, că nu respectă regulamentul, nimic. Eventual, pot să știu acum motivul și eventual, cine l-a șters, poate am făcut ceva greșeli? știu și că de regulă formulez blocuri mari de text și cu destul off-topic, care nu m-au supărat atenționările lui Costin de a încerca să fac paragrafe mai scurte și mai la subiect, ca să le fie și colegilor mai ușor să citească (mai ales de pe Android), cred că după atenționare nu am mai repetat această greșeală.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Dac 112 udm GPS

ADK wrote here:
Este prima ediție, cu martorii rotunzi și butoanele la uși fără martori (după au ieșit cu martori la uși separați și tot așezați vertical ca la Ikarus 260/280.02, iar apoi cu butoane de U412) și kilometrajul cu ”bulină”. Nu știu de ce butoanele la uși erau așezate invers, avea și tatăl meu un obicei la DAF să schimbe câteodată sensul lor (3-2-1 în loc de 1-2-3, la DAF find așezați orizontal), însă mi se părea o idee proastă.

Am citit și eu un pic, chiar mi-a plăcut manualul. Trebuia puțin mai multă atenție când ai urcat imaginile, că nu sunt în ordine, nu cred că are doar 18 pagini (ikarus13/Mihai l-a postat pe cel al 117-ului cu 83 de pagini), cred că e sigur mai mult. Oricum, mulțumim pentru eforturi.
”Avertizare BA” cred că se referea la taxatoare, dar nu știu de la ce e prescurtat ”BA”, de la ”bă”?


Despre acest mesaj este vorba?

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația ADK

Nu-i acela Mihai (GPS), ci un alt mesaj postat după ce colegul a terminat de urcat manualul complet pe forum. După cum am zis, a fost postat azi și am specificat și ce am scris mai exact, acela e de aseară.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

1) Eu ţi-am şters mesajul.
2) Acolo e bibliotecă, treburile cu << îţi mulţumim, etc >> nu-şi prea au rostul.
3) Dacă doreşti să-i mulţumeşti  repostează mesajul eventual la Club, e cel mai bine.
4) Mesajul tău mai conţinea şi alte idei care nu-şi aveau rostul la bibliotecă.
5) Mesajul tău nu-i pierdut, scrie-mi pe MP dacă vrei să-l recuperezi ca să-l postezi la Club şi o să ţi-l dau pe MP.
6) Când se şterge un mesaj mai ales dacă nu s-a comis nicio eroare evidentă nu suntem obligaţi să atenţionăm colegul printr-un MP.
7) Costin s-a referit la următorul lucru, poţi scrie mesaje cât de lungi vrei, dar cu două observaţii ca să fie "citibile".
a) Tratează întâi ideea 1, apoi ideea 2, apoi ideea 3, şi aşa mai departe.
b) Când treci de la o idee la alta aliniat nou, ca să se evidenţieze ideile pe care le dezvolţi.
În rest totul e în regulă, dacă ai nedumeriri te aştept pe MP.
__________________
GPS, rezolv eu cu ADK  pe MP.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

@Dristorul Nr.3 ai ales un avatar si niste repere spatial-temporale in profilul tau neobisnuite pentru acest forum. Care este motivatia? Ce vrei sa spui cu ele?

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația ADK

Au fost niște erori la încărcarea forumului acum câteva minute, care afișau mai multe coduri de genul la fiecare refresh:
2022-05-21_121910.png (1.12 KB; downloaded 2110 times)


Plus, forumul (pentru cine-l are în lb. română) a început să fie afișat în engleză și-n panou arată că-i în română.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Acum e ok. Am identificat problema si ar trebui sa nu se mai repete (sau, in orice caz, sa se intample doar foarte rar).

O rugaminte pe viitor - codurile de eroare imi sunt inutile ca 'poza'. Eu le folosesc in format text.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația TPB

Va salut.
Stiu ca de la bun inceput, forumul nu a fost gandit ca un dispecerat. Mi se pare ca se pune prea mult accent pe mentenanţa autobuzelor STB, deoarece zilnic apar mesaje cu masini reparate / defecte / tractate. Nu ma deranjeaza asta, dar ar fi bine daca am pune accent si pe mijloacele de transport din alte orase, nu doar din Bucuresti. Da, Capitala este cea mai importanta, dar cu o masina in plus sau in minus, STB-ul este acelasi.
Propun ca la finalul fiecarei luni, sa se faca o lista cu autobuzele / troleibuzele / tramvaiele care revin pe trasee. Cele defecte, ori se repara, ori nu, asta e.

 


Re: Dialog cu administrația ByOnu

Ok, dar cum ar functiona asta? Cine ar face aceasta lista la final de luna?

Intreb pentru ca oameni diferiti se intalnesc cu vehicule diferite in timpul lunii si, deci, trag concluzii diferite.

Deci am avea mai multe liste care s-ar contrazice.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația TPB

Pentru liste, s-ar putea implica cei care posteaza zilnic mesajele in topic-ul respectiv (Gabi23, Axel, V2A, Dragos31, Andrei Tudor, Victor92) bineinteles, daca ei doresc.
Sau pot fi postate 2 mesaje la finalul fiecarei luni (deci 2 useri ar putea posta).
Aceeasi implicare pentru autobuzele STB ar fi buna si pentru autobuzele CTP Arad, de exemplu.

 


Go to page:  1  ... 136 137 138 139 140 141 142  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use