Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov

 

Topic: Scaunele din mijloacele de transport

102 posts, 36458 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Scaunele din mijloacele de transport Nenea_titi

Costin wrote:
Aici un factor principal este mentenanta si curatenia. Am observat ca in Oslo este sport national sa stai cu picioarele intinse sau proptite pe scaunul din fata, cand e liber. Evident, toate scaunele sunt tapitate, in toate vehiculele. Si totusi, toate arata ca noi... sa fie oare numai tapiteria de calitate, sau e si cineva care le curata periodic?


Cred că și străzile sunt mai curate.
La Luxemburg, țară în care am stat ceva, am văzut că lumea respectă. Pe foarte puțini îi văd să valideze, toată lumea are abonament. La un control, într-un autobuz articulat și un tramvai de 45 m, nu îmi venea să cred că toată lumea avea titlu de călătorie valabil. Adevărul că la 100 euro amenda...(50 în 72 ore) nu îți vine. Dar ți-e și rușine la ce calitate a transportului e acolo.
Nu am văzut să stea cu picioarele întinse cum zici tu. Și acolo scaunele sunt tapițate, dar sunt spălate zilnic la garaj. Și încă ceva...nu există boschetari mazgalitori, și există polițiști de ordine publică îmbrăcați în civil. Lumea știe asta. Ia să ajungă acele vehicule în România...

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Scaunele din mijloacele de transport ADK

...cu tot cu polițiștii civili și legile lor. 8-)

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport AlexNord

6298  :popa:
6298-139.jpg (727.69 KB; downloaded 5514 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Scaunele din mijloacele de transport V2A

Cum arată scaunul din #6342 pozat acum o lună de @Gabi23: la fel, doar că s-a uscat pata  :lol: ...
Scaun rabatabil #6342 - 361 - 3.08.2019.jpg (954.78 KB; downloaded 5411 times)

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport ByOnu

Pentru un scaun tapitat in Bucuresti, ..e ok.

 



Re: Scaunele din mijloacele de transport br101

Nu poate fi inlocuit pe garantie?

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport misterr

Ba da, dacă reușești să dovedești că a fost un defect ascuns de material (și nu o utilizare necorespunzătoare).

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport br101

Banuiam ca nu este asa de simplu si probabil ca Stb il va lasa asa o perioada, pana se va sparge mai rau. Apoi il vor inlocui.

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Gabi23

Din păcate tot mai des scaunele tapițate încep să fie distruse de călătorii low-cost, lipsiți cele mai elementare norme de educație...
Exemplu din această seară din 7033 (linia 178):
7033 - 178 - 11.11.2021 (1).jpg (440.97 KB; downloaded 3731 times)
7033 - 178 - 11.11.2021 (2).jpg (701.47 KB; downloaded 3732 times)

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport cris_m

Si evident cineva nu isi face treaba sa remedieze, ca oricum reapare problema...

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Axel

Aseara in timp ce asteptam un autobuz pe linia 101 am observat autobuzul #4981 de pe linia 253 cu scaunele revopsite asemeni troleibuzelor Irisbus  :applause:  Vedem zilele urmatoare daca a fost un caz izolat sau nu  :)  o poza facuta in graba cu caracter info  :oops:
4981-253,06.05.2022..jpg (283.23 KB; downloaded 2887 times)

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport STB Spotting 21

Aidoma lui 4981, scaunele au fost revopsite (cel putin) si in autobuzele 4876 si 4992, titulare pe 104.

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Chev Celios

Am mers cu 4981 si nu cred ca sunt vopsite. Pareau sa fie noi.  

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use