Parent forum: Unitățile de întreținere și exploatare ale STB

Topic: Substații electrice STB

20 posts, 2689 views

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
  • Author: alexxd_31
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Substații electrice STB alexxd_31

In zona Resita  este o mare statie Enel Toporas.
Statia electrica
https://www.google.com/maps/@44.3806044, ... !3m1!1e3

Injectia de la Piata Resita in capatul strazii Urziceni unde este situata statia Enel.
https://www.google.com/maps/@44.3798416, ... 2!8i6656

• Author: shoppy
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Substații electrice STB shoppy

Nu exista o relatie exacta intre statiile 110kV/ce_tensiune_medie_o_fii_acolo kV ale Enel cu statiile de redresare ale STB, adica nu toate statiile Enel au si substatie de redresare STB iar unele substatii de redresare nici macar nu sunt in statii Enel sau depouri(vezi substatia de la Ciurel).
Printre utilitatile Bucurestiului(de parca nu erau destule) exista si reteaua 0.75kV CC a STB,  nu am vazut vreodata vreo schema, doar am intalnit-o in teren, pe unde vedeti o injectie este clar ca este alimentata de la reteaua 0.75kV CC a STB.
Vad ca si in fata la BC sunt multe injectii pe tramvai si troleibuz, deci probabil toate depourile de tramvai si troleibuz au substatii de redresare.

• Author: alexxd_31
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Substații electrice STB alexxd_31

Pe strada Tudor Arghezi:
https://www.google.com/maps/@44.4378724, ... 4!8i8192
Are legatura cu ITB/RATB/STB ?

• Author: shoppy
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Substații electrice STB shoppy

Daca pe acolo a fost retea de troleibuz ancorata de cladiri, atunci este posibil, se poate de asemenea sa fi fost de la iluminatul public.

• Author: ByOnu
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Substații electrice STB ByOnu

ITB/RATB a instalat cutii identice, dar nu cred ca sunt exclusive transportului public.

Pe portiunea respectiva de Arghezi nu a existat troleibuz si nici tramvai din ce stiu. Discutii si harti referitoare la reteaua de troleibuz de pe Arghezi - Calderon - Icoanei.

• Author: andreiiul
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Substații electrice STB andreiiul

La inceputul lunii mai STB raspundea pe pagina de FB ca a fost constituita o comisie pt identificarea cauzelor si stabilirea pagubelor rezultate in urma incendiului de la Nitu Vasile.
Are cineva vreo informatie mai actualizata privind repararea si repunerea in functiune a substatiei?
Linia 610 este insufucienta (acum pe InoTB apar 5 autobuze la Romprim din 19 cate se vad pe InfoTB) pe tronsonul Sudului - Romprim (noroc cu liniile 439,440 si 479)

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Unitățile de întreținere și exploatare ale STB  • 
Choose destination

Since , our 1928 forum members have written 372888 posts in 4524 topics and 450 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2022 Asociația „Metrou Ușor”