Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 403319 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105
 
 

📖 Pagination options
  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 ADK

Mă refer de rezervă... Drept soluție de avarie.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Costin

Uite o idee "extrema". Daca afisajul sau AC ul sunt defecte sa se considere vehicului inapt pentru serviciu comercial si sa fie imobilizat pana la reparatie. Asa cum e prin toate tarile cu apa calda, unde nu vezi foi in geam deloc. De numar manjit cu ce naiba o fi aia (ca sper ca nu e scrijelit cu cheia) direct pe geam nu poate fi vorba).

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

Mie mi se pare ca e creta toata ziua... Problema e alta, daca s-a defectat in timpul cursei (cum cred ca s-a intamplat, nu ar fi primul), ar fi trebuit sa se retraga la garaj...

 


Re: Otokar Kent C - 12 shoppy

In tarile cu apa calda nu exista titulari, la noi circula ce vor titularii.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 ADK

În țările cu apă caldă există și salarii și condiții de trai.

 


Re: Otokar Kent C - 12 shoppy

Lasă că parcarea Casei de odihnă STB din Predeal e permanent plină de mașini străineze, dacă era la Breaza, cu doar câteva Loganuri și restul veniți cu trenul, atunci mai vorbeam.

 


Re: Otokar Kent C - 12 andrei11

Hai să nu ne mai disputăm cu noțiunile de titulari / netitulari.
ADK, e simplu, când o să fi patron și o să ajungi la concluzia  dacă mașina stă nu-ți intră bani în buzunar o să ai dreptul să-ți susții părerea cu argumente pentru titularizare.  Până atunci ar fi bine să admiri peisajul, toamna e frumoasă, poate te inspiră.
Teoria e simplă,  ca să fie rentabilă   o mașină are nevoie de  1,4 șoferi.
Hai să-ți traduc că probabil nu-ți pică fisa.
Dacă am pentru o mașină un șofer mașina aceea nu circulă într-un  an suficiente zile ca să-mi aducă mie profit.
Dacă am pentru o mașină doi titulari nu le   pot asigura un salariu decent pentru amândoi.
Cum rezolvi ?
Precizez, dacă ești patron. Dacă lucrezi la stat pe subvenții sau dacă ești  salahor la patron mult îți pasă. Dar dacă ești patron ?

 


Re: Otokar Kent C - 12 Chev Celios

cris_m wrote here:
Mie mi se pare ca e creta toata ziua... Problema e alta, daca s-a defectat in timpul cursei (cum cred ca s-a intamplat, nu ar fi primul), ar fi trebuit sa se retraga la garaj...


Multi nu se retrag daca au defecte de genul pentru ca isi pierd turul si automat niste ore de munca.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Gabi23

#6549 are de ceva timp probleme la afișajul frontal, fiind parțial defect :popa: . Ar trebui luate măsuri de remediere.  
6549 - 112 - 30.01.2022.JPG (347.19 KB; downloaded 3298 times)

 


Re: Otokar Kent C - 12 Alex Mariciuc

#6549 are probleme de când a fost livrat.

 


Re: Otokar Kent C - 12 shoppy

Pai sa-l declare defect si sa le dea la turci cu garantia in cap sa-l repare.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 V2A

La anumite Otokar (6549, despre care se vorbea anterior, 6448 etc.) am văzut acum ceva timp că se fisurase peretele despărțitor al cabinei, chiar în spatele scaunului șoferului...

 


Re: Otokar Kent C - 12 Axel

6694 pe linia 139 :
6694-139,03.05.2022...jpg (281.81 KB; downloaded 2413 times)

 


Re: Otokar Kent C - 12 STB Spotting 21

6556 tocmai a virat stanga de pe Sos. Mihai Bravu pe Vatra Luminoasa, oare incotro?

 


Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420687 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use