De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4349 posts, 876200 views
 
Go to page:  1  ... 285 286 287 288 289 290 291  ... 311
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Utilizator anonim 2

Cred ca au facut socoteala ca ii costa mai putin sa dea o zi libera decit sa trimita un recenzor. Eu am dubii ca e mai economic dar, daca ei asa au hotarit, mie imi convine. Puteau totusi sa faca aplicatia cum trebuie, functionala. Cu astfel de bug-uri nu cistiga increderea oamenilor. Sa nu uitam ca se adreseaza maselor largi, nu numai unui mic grup de calculatoristi.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" cris_m

Utilizator anonim 2 wrote here:
Cum ai rezolvat? Ai pus un cod la misto la rubrica recenzor sau a mers fara?

Nu am facut nimic special, am finalizat chestionarul si atat :)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Mie mi-a mers din prima şi mi s-a părut foarte prietenos. Nu prea aveai unde să te încurci !

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Utilizator anonim 2

Pai si mie, prima data. Doar ca in hatisurile interne ale aplicatiei se intimpla ceva ce o impiedica sa isi salveze datele si tu nu afli decit dupa 7 zile “de incubatie”  cind incerci sa iti iei certificatul.

Normal ar fi ca la urmatoarele tentative, intrind cu acelasi cnp, sa iti completeze automat cimpurile pe care se intimpla sa le fi memorat. Nici vorba, am luat-o de la zero.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

:?:
După ce am finalizat întreaga operaţiune ( 2 persoane în acelaşi apartament ) am putut să downloadez totul, e în calcultorul meu şi  la nevoie pot să şi tipăresc, o persoană  + clădirea ( capul de familie ) are 10 pagini, cealaltă persoană are 8.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" ADK

L-am completat și eu, mai mult pentru a evita eventualele probleme (cică și amenzi). Unele întrebări mi s-au părut puțin amuzante, adică mă întreabă dacă am curent electric acasă, păi eu de pe ce scriu? fără să vreau am dat să termin chestionarul și mi-a arătat că la câteva întrebări nu am răspuns (dar nici nu le-am văzut) și chestionar finalizat, nu mai e nevoie de nici-o acțiune. Asta e, acum nu cred că mai vine vre-un recenzor, și dacă vine, mai răspund o dată la întrebări (cu toate că de regulă, nu-mi prea place să mi se pună întrebări peste întrebări personale sau absurde), mi se pare mai simplu și mai normal față-în-față decât online, însă nu la tot ce se răspunde este și 100% corect (să zic că am nu știu ce școală absolvită, sau că nu am mers la școală, dacă chestionarul a finalizat interviul și fără aceste răspunsuri, cu ce sunt eu de vină că aici n-am mai apucat să completez?).

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" cris_m

Chestionarul incomplet e din cauza unor incompetenti care nu l-au adaptat pentru a fi completat de cetatean. Ce sens are sa ii ceri omului cod de recenzor cand el nu este asa ceva....

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" ADK

Da, am văzut și niște întrebări de genul cam fără sens sau răspuns. Eu unul chiar vroiam să răspund la tot ca să fie complet, dar asta e, următorul recensământ când mai e? :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Ce sens are sa ii ceri omului cod de recenzor cand el nu este asa ceva...

Păi recenzorul când "te prinde"  exact acelaşi formular îl  completează şi trebuie să se ştie cine l-a completat...

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andreiiul

Formularele au unele exprimari de te lasa masca pe tine, ca om cu ceva scoala. Nea Vasile de la sat sigur nu se va prinde ce vor sa intrebe de fapt si ori completeaza gresit ori asteapta recenzorul sa vina acasa la el.
Oricum, cel putin o eroare de conceptie a chestionarului am constatat-o pe propria persoana. Mai exact, in mintea celor care au conceput chestionarul, un copil nascut in Bucuresti, nu poate locui la adresa de domiciliu (Popesti) de la nastere. Sistemul considera asta o eroare, dar peste care te lasa sa treci. Chiar sunt curios daca voi fi vizitat de recenzor pt aceasta eroare.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Mie nu mi-a dat eroare, eu sunt născut în Sibiu dar stau de la 0 ani + 2 săptămâni în Bucureşti. Aşa am completat şi m-a lăsat.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" cris_m

andrei11 wrote here:
Ce sens are sa ii ceri omului cod de recenzor cand el nu este asa ceva...

Păi recenzorul când "te prinde"  exact acelaşi formular îl  completează şi trebuie să se ştie cine l-a completat...

Da, dar repet, ce te doare mana pe tine programator sa lasi sectiunea respectiva dezactivata pentru utilizatorul general? Cum ar fi acum ca toti colegii de pe forum sa aiba butonul magic "selecteaza pentru moderare", dar care sa nu faca nimic la apasare? E fix acelasi lucru. Drept dovada, pe forum avem separarea grupurilor de utilizatori, cu permisiuni si tot tacamul.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

La pct. P2f chiar daca n-am locuit in localitatea in care am venit pe lume, pret de 12 luni, nu m-a lasat ”neam” sa optez NU (cum era firesc), asa ca am ”ales” DA!

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Regulamentul concursului foto lunar ADK

Costin wrote here:
Incepand cu editia viitoare, deci de pe 5 mai, vom opera urmatoarele modificari in regulamentul concursului foto:
1. Participarea in cadrul concursului va fi limitata utilizatorilor de la rangul Bronze in sus, inclusiv
2. Se va interzice participantilor la o editie sa voteze in cadrul aceleiasi editii. In prezent, participantii pot vota poza altuia, insa dorim sa oprim aceasta practica, pe principiul ca arbitrul nu poate fi si jucator.
Va multumim pentru intelegere.

Participarea între noi mi se părea demult puțin ridicolă, cu toate că și președinții se votează între ei. Totuși, voturile nu sunt anonime? cum de se află când un participat își votează propria fotografie? mă gândesc că cei din Administrație pot vedea acest lucru.

Totuși cu toate că zic mai mult sub formă de glumă, dar eu mă gândeam (și) la un concurs care să aibă la bază amuzamentul (dacă pot să-i zic și așa) întâlnit pe această temă, mi s-ar părea și mai de succes doar că în același timp ar fi și puțin penibil. Forumul e menit să fie serios și nu colț de glume, că cine ar vrea pe pagina de Facebook a Asociației să fie pusă o poză cu un autobuz extra-full, pe unul cu ditai ceaunul sau pe unul care ocupă toate cele 3 scaune din spate fără plase. Cu toate că în transportul bucureștean se mai întâlnesc ”comedianți” d-ăștia, concursul foto artistic își are rolul lui, cel de care zic mai mult sub formă de glumă și l-ar avea pe al lui.

Doar ca un foarte scurt demo, 2 fotografii preluate de pe bancuri365.ro (ar fi avut și prima mai mult succes dacă ar fi avut un citat, un titlu ceva). Descrierea fotografiilor ar face totul, ca în al doilea caz, doar că acestea sunt sub forma unor glume iar fotografiile originale nu știu dacă se mai găsesc pe undeva.
autobuz_super_aglomerat.jpg (48.61 KB; downloaded 1420 times)

de_ce_un_barbat_merge_cu_autobuzul.jpg (45.78 KB; downloaded 1420 times)

 


Go to page:  1  ... 285 286 287 288 289 290 291  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419387 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use