Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Stații, case de bilete, microdispecerate

2188 posts, 619140 views
 
Go to page:  1  ... 127 128 129 130 131 132 133  ... 157
 
 

📖 Pagination options
Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Gabi23

Păi era o cocină infectă, foarte bine că s-au luat măsuri de îndepărtare. Ideal ar fi să fie suspendată amplasarea actuală a stației și mutată imediat după intersecția cu Bd. Ferdinand.  
Mihai Bravu 33 - 20.03.2022 (1).jpg (283.03 KB; downloaded 2252 times)
Mihai Bravu 33 - 20.03.2022 (2).jpg (295.09 KB; downloaded 2252 times)
Mihai Bravu 33 - 20.03.2022 (3).jpg (253.16 KB; downloaded 2252 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Axel

Mai trebuie daramat si cotetul  de la '' Aviator Popisteanu '' 381  ......

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Au fost actualizate indicatoarele de stație montate de Primăria Sectorului 4, însă nu complet. De exemplu, pe Bd. Tineretului și Bd. Dimitrie Cantemir l-au șters doar pe 74, nu și pe 312...

 


Re: Știri despre transportul regional din Ilfov (4XX) ByOnu

lykkelig. wrote here:
Stația de autobuz „Pod Centură” va fi desființată


Începând de sâmbătă, 02.04.2022, stația de autobuz „Pod Centurǎ”, aferentă liniilor 421 și 424, situată pe Şos. Alexandriei (în localitatea Bragadiru), pe sensul de mers spre terminalul „Ghencea”, va fi desființată, ca urmare a solicitării Primăriei Bragadiru.

https://stbsa.ro/comunicat1?nrcom=1623



Dar, ... de ce?

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate ADK

V2A wrote here:
Recent a fost tăiată copertina "istorică" din stația "Șos. Mihai Bravu 33" (liniile 101, 335).


Gabi23 wrote here:
Păi era o cocină infectă, foarte bine că s-au luat măsuri de îndepărtare. Ideal ar fi să fie suspendată amplasarea actuală a stației și mutată imediat după intersecția cu Bd. Ferdinand.  

Ca cocină infectă, dar totuși avea băncile revopsite. :lol: Nu știu de ce trăiesc cu impresia că 101 nu mai oprea demult acolo ci doar 335, deoarece o lua prin pasaj. O mai exista pe undeva astfel de stații vechi?

Am căutat puțin stația prin prisma street view și am făcut o comparație cu ea din mai multe perioade, probabil mi-a trezit un interes dacă tot a ajuns istorie...
pizap.jpg (156.81 KB; downloaded 3474 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate cris_m

Toate liniile opreau acolo, inclusiv 101. Mai este un refugiu infect la Kogalniceanu, daca la asta te referi...

 


Re: Știri despre transportul regional din Ilfov (4XX) Gabi23

ByOnu wrote here:
Dar, ... de ce?

Stația ”Pod Centură” aferentă liniilor 421 și 424, a fost desființată în vederea executării lucrărilor de ”Amenajare bretea de legătură DN6-DNCB, la pasaj pe DN6, km10+678”,  în perimetrul apropiat fiind imposibil de înființat o nouă stație de îmbarcare/debarcare călători. Călătorii vor putea fi preluați de la stația ”Fabrica de Medicamente”, aflată la aproximativ 400 metri.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Gabi23

Stația ”Hristo Botev” (liniile 16, 21, 605), sensul spre Sf. Gheorghe, este suspendată de astăzi până la remedierea situației cauzată de incendiul produs aseară la un imobil din zonă.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate messe

Cred ca am postat bine in acest topic, de ce a fost desfiintata statia Gara de Nord din fata benzinariei/ hotelului Astoria? Presupun ca se subintelege ca e vorba de sensul spre Basarab.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Gabi23

Pentru că ai stațiile pentru autobuz și tramvai, unde au fluxul necesar, adică după intersecție la intrarea în gară.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate messe

Totusi statia avea in proximitatea ei doua institutii importante si anume: Ministerul Transporturilor si Spitalul Militar (are intrare din Dinicu Golescu pe straduta dintre blocuri si hotel Astoria), dupa parerea mea nu era chiar atat de inutila. Daca vrei sa ajungi din zona BIG spre aceste doua institutii mentionate de mine, nu crezi ca este mult mai avantajos si fara prea mult mers pe jos venind cu metroul pana la Romana si apoi 133 oprind in statia desfiintata? E un punct de vedere mai ales ca si statia de metrou Gara de Nord sau varianta cu 86 au statiile destul de departe mai ales de Spitalul Militar.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Victor92

Desi sunt modificari temporare de trasee prin Drumul Taberei, STB a inlocuit cateva placute de statii. In cazul altora, au fost trecute noile rute. Oricum, felicitari pentru rapiditate  :applause:

Favorit 80 etc.JPG (465.02 KB; downloaded 2596 times)


Piata Danny Huwe 16.04.2022.JPG (468.15 KB; downloaded 2596 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate ByOnu

Ce s-a intamplat cu bordura din stanga-jos? Au coborat-o pentru LF? Si au lasat trotuarul <mușcat> asa?

LucaTB wrote here:





 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Aron

Da, pentru BLF au fost scoase că agățau cu spatele. Și în stația de pe Banu Manta sunt scoase 3 blocuri de bordură ca să se poate încadra tramvaiul.

 


Go to page:  1  ... 127 128 129 130 131 132 133  ... 157
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use