Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 441161 views
 
Go to page:  1  ... 130 131 132 133 134 135 136  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația alexandru_gr

Rog un moderator sa șteargă penultimul meu mesaj din topicul acesta https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?topicId=74&pageNum=176

 


Re: Dialog cu administrația Gabi23

Rezolvat.

 


Re: Dialog cu administrația LucaTB

Dragi moderatori și administratori, putem să nu mai lăsăm conturi false pe forum? Uitați un exemplu recent: utilizatorul moaca12. Acest utilizator se comporta într-un mod neadecvat pe acest forum, iar din fericire a fost șters destul de rapid. Totuși, nu ajută faptul că astfel de lucruri se întâmplă din ce în ce mai des aici. Eu realizez că totuși conturile false există pe toate website-urile, dar ele nu își au locul pe acest forum de nișă.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Stimate coleg, vezi că te contrazici singur în afirmaţie.
Care sunt <<  conturile false >> lăsate pe forum ?

 


Re: Dialog cu administrația LucaTB

Fac referire în special la faptul că oricine poate face un cont fals aici mult prea ușor. Bine ar fi ca, după ce un nou cont va fi activat, să aibă acces doar la un topic special unde poate fi "interogat" de către membrii staff, topic unde ei pot determina dacă poate fi lăsat acel utilizator pe forum sau nu.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Nu doar ca nu avem resursele necesare (timp) pentru asa ceva, dar ar descuraja drastic inregistrarea pe forum, si asta pentru a preveni evenimente care niciodata nu s-au intamplat mai des de unul pe an. Un efort inutil care pe termen lung ar face mai mult rau decat bine. Categoric nu sustin.

 


  • Kap
  • Posted:
  •  

Dialog cu administraţia Kap

andrei11 wrote here:
Din partea moderatorului:
Stimate nou coleg Kap faceţi vă  rog elementarul efort să citiţi regulamentul forumului. Şi să-l şi respectaţi.
Mesajul dvs a fost modificat.



Buna seara , domnule moderator

Regulament :
2. Mesajele postate trebuie sa fie CORECTE (atat ca informatie continuta cat si gramatical).

9. Nu jigniti colegii de forum si nu lansati atacuri personale. Daca aveti argumente pentru a contrazice pe cineva, utilizati-le!

Nu consider ca am lansat niciun atac si nici nu am jignit pe nimeni , însă nu are rost sa postam o informație daca nu este corectă , cum scrie la punctul 2.

Multumesc

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația ADK

LucaTB wrote here:
Dragi moderatori și administratori, putem să nu mai lăsăm conturi false pe forum? Uitați un exemplu recent: utilizatorul moaca12. Acest utilizator se comporta într-un mod neadecvat pe acest forum, iar din fericire a fost șters destul de rapid. Totuși, nu ajută faptul că astfel de lucruri se întâmplă din ce în ce mai des aici. Eu realizez că totuși conturile false există pe toate website-urile, dar ele nu își au locul pe acest forum de nișă.

Deși nu sunt moderator sau administrator, dar atunci când îți faci un cont ești de acord cu un regulament, care dacă nu-l respecți... ți se atrage atenția de 2-3 ori, iar după, închizi ușa pe dinafară. Oricum sunt mereu administratori prezenți pe forum, astfel că există prea puțin timp ca respectivul sau respectivii să-și facă de cap. Dacă, eu știu, se sare calul rău sau se postează material necorespunzător, li se blochează adresele IP ca nici măcar să nu mai poată intra pe forum ca vizitatori, iar dacă e ceva mai rău (cum ar fi amenințări sau intimidări, chiar și-n privat, din cine știe ce motive) se poate acționa bineînțeles și pe căi legale, doar că aparent e mai greu de aflat sursa exactă. Revenind, prezentarea fiecăruia nu este obligatorie nici de vreo lege în acest sens, iar scopul forumului este contribuirea cu informații reale și utile de către oricine interesat, nu prezentarea userului în sine sau alte detalii principale despre viața sa, nici măcar completarea profilului.

Ce zici tu mi-ai adus aminte de un forum de machete care în regulament din câte țin minte, aveai obligația printre primele postări să-ți prezinți... măcar o machetă, cu toate că mi se părea puțin absurd.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația TPB

Am o micuță problemă: în topicul Autobuzele STB am postat azi 2 fotografii cu autobuzul Otokar Kent C18 6827 defect și cred că respectivele fotografii au fost sterse.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Da, au fost şterse de mine pentru că erau sub orice critică şi nu se vedea nimic important.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația TPB

Sub orice critică? Ce aș putea să fac? Să îi zic șoferului autobuzului in care mă aflu ,,Stați puțin, să îl prind și eu pe 6827"? N-am cum.
Spune-mi te rog ce aș putea să fac, pentru că fotografiile mele să rămână pe acest forum. Nu mă enervez, nu m-am supărat, de aceea te întreb.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Informaţia este în regulă,  pozele dacă nu respectă cerinţele din regulament şi  dacă nu surprind un eveniment ieşit din comun mai bine nu le postezi.  Tu ce ai postat ?  O  jumătate - un sfert dintr-un autobuz cu capota de la motor ridicată. Acum pe bune, ţi se pare un instantaneu demn de a fi postat ? Contribuie la clarificarea informaţiei că nu ştiu ce autobuz e defect habar n-am unde ?  Că n-am reţinut.
Deci: Ori postezi pozele respectând regulamentul, cu excepţia dacă prinzi un eveniment cu totul deosebit, de exemplu o gorilă ( maimuţă ) coborând din autobuz, atunci da, se acceptă şi o poză mai puţin bună,  repet, ori postezi pozele respectând regulamentul ori nu le mai postezi.
Nu sunt necesare poze  ca să-ţi susţii o afirmaţie, te credem şi pe cuvânt,  dacă oferi o informţie fără să apară şi fotografia respectivă e ok.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația TPB

Bine. Mă bucur că am clarificat.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Din partea moderatorului:
Stimate nou coleg Tatra T4R  aveţi cumva oarece probleme medicale ?

 


Go to page:  1  ... 130 131 132 133 134 135 136  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use