Regiunile RomânieiMunteniaJudețul Argeș Istoria transportului public în municipiul Pitești

 

Topic: Autobuzele Rocar de Simon (199x - 2014)

4 posts, 881 views
  • ADK
  • Posted:
  •  

Autobuzele Rocar de Simon (199x - 2014) ADK

În Pitești au existat și 2 autobuze Rocar de Simon U412-260, dar din păcate nu am reușit să adun prea multe informații despre ele.

Fotografie preluată de pe pitesti.stfp.net.
_CAG73TRA-0_1.jpg (59.47 KB; downloaded 911 times)

 


Re: Autobuzele Rocar de Simon (199x - 201x) Axel

Au apartinut de Rafinaria Arpechim unde faceau curse interne zilnic pentru angajatii rafinariei, iar reparatiile se faceau in autobaza Publitrans de aceea la anumite ore puteau fi vazute in tranzit prin oras... au  fost retrase oficial in anul 2014 si casate in anul 2015, de atunci Arpechim detine 2 Isuzu-ri in regie propie ....

Cu tot respectu ADK chiar nu putem privi spre viitor !? Eram eu copil cand au fost facute pozele cu flota veche din Pitesti...... au fost,  asta e,  s-au dus, mi-au placut, le regret, dar asta e mergem mai departe !

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Autobuzele Rocar de Simon (199x - 201x) ADK

Chiar nu am înțeles la ce te referi, Axel?? M-am pus în genunchi să bocesc după ele?? Nu vezi că și cu 1270 al RATB mai bine am zis să-l taie că e vai de capul lui, că oricum 663 al Clujului e mult mai bine conservat?!

Am făcut topice că nu existau, și într-adevăr cunosc foarte puține informații despre tot ce înseamnă transport piteștean, dacă tu știi mai multe foarte bine. Într-adevăr nu m-am consultat nici cu TramClub prea mult. Pe mine unul într-adevăr mă interesează mai mult istoria transportului public decât ce e  actualmente, pentru asta sunt și pe forum, dar nu fac o obsesie să stau anxios în tot restul timpului.

 


Re: Autobuzele Rocar de Simon (199x - 201x) Costin

Nu va impacientati... Contributiile istorice pe forum sunt foarte bune si sunt, evident, binevenite.

 


Home page  • 
Parent forum: Istoria transportului public în municipiul Pitești  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422093 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use