Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia)

125 posts, 43402 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) ByOnu

subway guru wrote here:
Eu nu am inteles de ce monteaza panouri antifonice atata vreme cat in zona nu e nicio locuinta.


Ma mira putin aceasta intrebare din partea unui om cu viziune. Pasajul este proiectat doar pentru <astazi>? Daca apar proprietati in viitor, punem abia atunci panourile?

Si daca nu-s proprietati nu trebuie sa fie redus zgomul?

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) subway guru

Te miri degeaba, panourile antifonice se pun in zonele locuite nu in zonele industriale.
Studiaza un pic ce vecinatati sunt in zona pasajului si apoi mai vorbim…acolo nu dorm decat paznicii de noapte ce ar trebui sa stea treji!!!

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) andrei11

By Onu, atunci panourile ar trebui să le punem și la nivelul solului unde intensitatea traficului e suficient de mare și lățimea trotuarului mică. Sunt foarte  multe exemple  în București de acest gen.

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) ticker

@subway guru e un bloc nou cu vreo 6 etaje la 150-200 m de pasaj.

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) shoppy

Exista casele de pe Strazile Fortului si Ramurelelor incepand de la 65m departare de pasaj despartite de psaj de un teren de fotbal si de curti goale.

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) orex

subway guru wrote here:
Te miri degeaba, panourile antifonice se pun in zonele locuite nu in zonele industriale.
Studiaza un pic ce vecinatati sunt in zona pasajului si apoi mai vorbim…acolo nu dorm decat paznicii de noapte ce ar trebui sa stea treji!!!

Ti-am aratat, contraexemplu, de curand, de pe A 10, si daca bine-mi aduc aminte e fix acelasi lucru si pe A 2 la trecerea peste canalul Dunare-Marea Neagra!  Acolo unde ”e” locuitori? Nu vrei sa intelegi ca fonoabsorbantele sunt in legatura directa cu Acordul de Mediu? Te supui sau nu-l obtii! Alegerea ta e...? :bere:

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) subway guru

Alegerea mea e sa fie puse acolo unde trebuie.

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) andrei11

Peste Canal sunt niște table galvanizate, nu sunt panouri antifonice.  Cică să nu-i vină unuia în bibilică să oprească pe banda de urgență  și  să experimenteze saltul în stil acrobat. Panourile antifonice la Mogoșoaia ar fi trebuit să fie montate atunci când  ar fi fost nevoie de ele.

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) orex

Pasajul de la Mogoşoaia de pe Centura Capitalei va fi deschis circulaţiei joi, pe 30 septembrie. Lucrările se termină cu şase luni mai devreme faţă de termenul din contract
Pasajul de la Mogoşoaia de pe centura Capitalei va fi deschis circulaţiei joi, 30 septembrie, au precizat surse oficiale pentru Economedia. Este prima inaugurare a unui obiectiv de infrastructură rutieră de anul acesta, din păcate şi singurul pod din cele cinci în lucru.
Joi, nu va fi o recepţie finală ci o „punere în circulaţie”, pentru că lucrările de finisaje vor continua sub trafic. De altfel, în urmă cu câteva zile, secretarul de stat în ministerul Transporturilor Ionel Scrioşteanu, care a monitorizat săptămânal şantierul, anunţa că antreprenorul va respecta termenul asumat de 1 octombrie.

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) subway guru

Am de gand sa merg in week-end la mosie, iti spun atunci cum e, dar-ar domnul sa scapam de cosmarul acelui giratoriu de groaza de la intrarea in Mogosoaia. Scriosteanu e om serios, inginer de specialitate nu ca toti ceilalti, sper ca nu ne pacaleste.

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) orex

Joi, 30.09.2021, după ora 15:00, se va deschide traficul rutier pe pasajul Mogoşoaia, pe centura Bucureşti, peste DN1A.

 


Re: Tronson NORD: Pasaj rutier peste DN1A (Mogosoaia) mindmasster

Revin cu clipul oficial de astazi. Trafic mare in zona la filmat. A fost prima mea deschidere la care am participat . Este un sentiment wow sa stai intre toate tirurile care claxonau constant caci nu mai aveau rabdare sa stea la cozi.

Sensul spre A1 s-a eliberat instant dupa inaugurare asa cum era de asteptat  :D. Sensul spre Otopeni s-a blocat imediat dupa inaugurare   asa cum iarasi era de asteptat :((.  Asteptam sa finalizeze cei de la VIAROM lucrarea si lucrurile se vor imbunatatii.

Va las cu probabil ultimul clip de la Mogosoaia. Sa ne vedem cu bine in 2022 la Domnesti , pentru ca din ce vad eu, este urmatorul pe lista la finalizate. Acolo ma astept sa aiba un impact mult mai mare fata de ce am vazut astazi Mogosoaia.

Multumesc tuturor pentru sustinere!





Enjoy!

 



Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421618 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use