Regiunile RomânieiMoldovaJudețul GalațiTransportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)

 

Topic: Tramvaiele Astra Autentic din Galați

61 posts, 19935 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați PTMZ

...plus linia de pe Ștefan cel Mare, și aceea va fi reabilitată.

 



Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați Puss in Boots

Deci la final Galatiul va mai ramane cu....3 linii? 2? Clar planuri de extindere nu sunt.

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați PTMZ

Da, 3 linii, câte erau înainte de suspendare: 7 (Micro 19 - Piața Centrală), 39 (Cimitir Ștefan cel Mare - Micro 19) și 44 (Cimitir Ștefan cel Mare - Piața Centrală).
Tramvaiele Autentic cred că vor intra doar pe liniile 7 (pe care oricum sunt deja) și 44. Pe 39 sunt repartizate viitoarele tramvaie luate prin minister, cele 10 (Pesa Jazz sau Bozankaya în variantă GT4).

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați deprodio

44 circula pe itinerariul Comat-Piata Centrala.Avand in vedere ca si bucla de la Comat intra in reabilitare,ori va fi pastrata pentru rezerva,ori 44 va fi dus pana la Cimitirul Israelit.Dar cred ca la anul dupa ce se va termina Str.Traian Vuia si Henri Coanda se vor reactiva 44 Comat -Piata Centrala si 39 Micro 19-Comat probabil cu ZGT-uri pana cand vor veni celelalte 10.Si poate se reuseste o finantare pentru celelalte 10 Asta din acordul cadru.Vom vedea...

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați PTMZ

Mulțumesc pentru completări. :bere:
Cu privire la celelalte 10 Autentic din acordul-cadru, am îndoieli că vor fi achiziționate, deoarece, cum am spus mai demult, durata acordului-cadru este 24 de luni, iar contractul a fost semnat în martie 2020, deci în martie 2022 ar trebui să expire. Iar agitație pentru fonduri dedicate acestora nu am mai văzut să fie.

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați deprodio

:bere: Poate gaseste primaria vreo posibilitate sa le cumpere,totusi.

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați punmeister

Pot face ce a facut Primaria din Timisoara si sa contracteze un credit BERD/BEI.

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați PTMZ

Ar fi cam din scurt, la Timișoara a durat cam 4 luni de la anunțarea intenției până la semnarea efectivă. Aici ai maxim 3 luni la dispoziție (teoretic), cu nimic anunțat în acest sens.
În presă, pe lângă cele 8 Astre, s-a vorbit doar de cele 10 tramvaie prin minister, deci s-ar părea că au cam renunțat la acestea 10. Totuși, speranța moare ultima, vorba lui @deprodio, poate fac ei cumva și prelungesc valabilitatea, în așa fel încât să se tragă banii necesari și să le ia.

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați PTMZ

1866, al 5-lea tramvai, a intrat și el în circulație.
Al 7-lea tramvai a primit numărul de parc/înmatriculare 1871, conform Transphoto.

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați PTMZ

1871 a intrat în circulație.
Ultimul tramvai a primit numărul de parc 1872.

Ca o recapitulare, conform Transphoto, tramvaiele Autentic gălățene au primit următoarele numere de înmatriculare/parc:
1. GL-1852
2. GL-1854
3. GL-1861
4. GL-1863
5. GL-1866
6. GL-1867
7. GL-1871
8. GL-1872.

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați PTMZ

Conform Transphoto, 1872 a fost activat și el (pus în circulație).

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați stefan_br

Cateva cadre recente cu 1866, 1867 si 1871. Viteza de circulatie am observat ca era in jurul a 30 km/h, oare sa fie limitate sau grafice cu timpi largi?

IMG_7332.jpg (642.33 KB; downloaded 2428 times)


IMG_7341.jpg (700.93 KB; downloaded 2427 times)


IMG_7345.jpg (582.92 KB; downloaded 2427 times)

 


Re: Tramvaiele Astra Autentic din Galați Dragos31

3 tramvaie imortalizate in ultima saptamana de vara.

1861 - Linia 7 - Strada Traian - 25 August 2022





1861 - Linia 7 - Piata Centrala - 25 August 2022









1863 -  Linia 7 - Strada Traian - 25 August 2022





1867 - Linia 7 - Piata Centrala - 25 August 2022








 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use