Infrastructura rutieră din RomâniaLucrări la drumuri naționalePod peste Dunăre la Brăila spre Tulcea (DN22B - DN22)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

245 posts, 40967 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Decembrie 2021 subway guru

orex wrote here:
EL e Radu Arama protagonostul care ne-a delectat cu cele mai de efect filmari de la ”Golden Gate de Romania”, si nu numai!







Radu e un baiat de toata isprava…

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului orex

Baga la discutii nu la poze/filme @subway guru ! ;)
PS
Tu l-ai sustinut?
EU, DA, inclusiv financiar, exact cum a dorit EL, ”contributie benevola” ca:
1. merita pentru efortul facut;
2. are cele mai ”de top”, cum le place unora sa spuna, filmari despre ”Golden Gate de Romania”, dar nu numai. ;)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Ti-am spus ca da, intr-un mod mai eficient decat poti fi tu in stare…si nu numai pe el.
:bleah:

 


Re: Știri și articole din presă stefan_br

Eu cred ca sunt persoane diferite. Radu Arama face fotografii din santier si de la sol , cateodata dintr-un avion usor. Raducu P. Drum este un alt pasionatce, in special de santiere. Ambii au mare talent in ceea ce fac.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului orex

Ai dreptate. Mea culpa. E Raducu P., cel din imagine!

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Daca vrei sa corespondezi cu Radu P. il gasesti la benzinari sub pseudonimul R@du.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului orex

Mea culpa, am raspuns mesajului @stefan_br ! Am/ai adresa lui de mail,... raducupdrum@gmail.com!
Pui umarul?
 :yes:  ;)

 


Re: Știri și articole din presă subway guru

orex wrote here:
Grindeanu, discuții cu Ambasadorul Japoniei despre Podul peste Dunăre de la Brăila și Metroul ,,de Otopeni”



Din lista aia la M6 au contribuit Itochu, Oriental consultants si bineinteles Padeco.
Sa mai mentionam si ca ramele CAF au motoare japoneze iar minunatele substatii de 110kV de pe M5.1 au tehnologie japoneza spre oftica enel?
Rabla mea personala e…Toyota!!!…si televizorul e Sony!
:love:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului BIGRED1984

Ma uitam la ultimul video, cum strangeau clema aia manual initial , oare muncitorilor le mai scapa vreo piulita ? cum ar fi sa treci pe sub pod si sa te pomenesti cu o ghiulea de juma de kg de la 100m ?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Din filmare se vede ca au o plasa cu ochiuri mici care sa prinda orice piesa scapata.
Mai interesanta e piesa inferioara a clemei, are o gaura unde va veni un boltz de care se va atarna tirantul vertical.
Va fi interesant de vazut cum vor face sa introduca si sa monteze tirantul. Probabil ca-l vor agata de jos si-l vor ridica de un capat pana sus la clema.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

De saptamana viitoare avem toate sansele sa inceapa montarea tablierelor.
Informatie verificata din multiple surse!

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

S-ar parea ca deja au inceput sa instaleze tirantii de suspendare a segmentelor de tablier, daca aflu ceva mai exact va tin la curent.
Pentru tabliere probabil ca va mai dura la ceva catre 2-3saptamani. Deocamdata s-au facut formalitatile cu autoritatile fluviale pentru restrictiile de navigatie.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului orex

Martie, sugera directorul tehnic Dragos Burlan!
Dar...Viorel Esanu era de parere ca se intampla-n februarie.
Una peste alta, s-o vedem ca-i oricum ceva inedit pe plaiuri mioritice!

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Eu am informatiile mele de inside carora le acord mai multa incredere decat petardelor oficioase…
De tiranti se ocupa IHI, de tabliere Astaldi.
Daca se potoleste vantoasa poate ne tine la curent Radu cu drona…saptamana viitoare.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pod peste Dunăre la Brăila spre Tulcea (DN22B - DN22)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420738 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use