Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1336273 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 396 397 398 399 400 401 402  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre transportul local din București georgica2704

Pokemon222 wrote here:
Se pare ca 205 sens spre Străulești nu are stație la Victoriei.

Acolo 205 ar trebui sa aiba statie comuna cu liniile 24,45,46. Nu stiu insa cu un autobuz oprit in statie , daca tramvaile pot trece,   tinand cont ca este si o usoara curba inainte de statie.

 


Re: Discuții despre transportul local din București ByOnu

Pentru a preintampina un fake news care circula pe grupurile de Facebook, acolo unde Asociatia nu isi poate exercita dreptul la replica, precizez aici: Linia 43 NU este propusa de Asociatia Metrou Usor. Despre aparitia ei am citit, la fel ca toata lumea, in comunicatul de presa oficial.

Pentru a emite un punct de vedere referitor la 43, asteptam insa finalizarea lucrarilor la Bd. Vasile Milea pentru a vedea exact cum vor arata traseele. Speram sa fie doar ceva temporar.

 


Re: Discuții despre transportul local din București barbuandrei

Incepand cu 27.12.2021 se va infiinta o linie de autobuz cu indicativul 322 ce va functiona pe traseul Parc Drumul Taberei - Dimri Residence.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Aron

De ce? Ca să dubleze 222 pe 98% de traseu sau chiar 99? Puteau foarte bine să devieze 222 pentru 500m și gata. Nu cred că au așa disponibilitate de autobuze să mențină turele de acum ale lui 222 sau 122 și să mai bage o linie care va sta pe loc la orele de varf pe Prel. Ghencea.

 


Re: Discuții despre transportul local din București WAYNEN

Ar fi bine ca această linie să aibă traseul complementar cu cel al liniei 222,adică să circule prin Strada Râul Doamnei și Drumul Taberei(ramura de sud) cu întoarcere prin Strada Brașov și Prelungirea Ghencea.

 


Re: Discuții despre transportul local din București barbuandrei

Este acelasi traseu ca al lui 222. Cu siguranta se vor lua turele lui 222.

 



Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_gr

Cred că a rămas la nivel de circulară internă

 


Re: Discuții despre transportul local din București orex

A, suntem la surprize, surprize! :rofl:

 


Re: Discuții despre transportul local din București barbuandrei

Este circulara interna. Se va anunta zilele viitoare probabil.

O actualizare importanta, linia 322 va functiona cu 3 autobuze in zilele lucratoare si 2 in zilele de sarbatoare, din rezerva de parc a operatorului. Asadar, linia 222 va continua sa existe, iar 322 va circula pe sensul Parc Drumul Taberei pe Prel. Ghencea, Str. Raul Doamnei, Dr. Taberei cu intoarcere prin Str. Brasov, Prel. Ghencea.

 


Re: Discuții despre transportul local din București orex

E o actualizare, dar dupa cate zici ca ar fi traseul mai bine ar aloca autobuzele astea altor linii, ca se vor plimba intr-un cerc, al carui diametru e f., f. mic, care sincer n-ajuta la absolut nimic!
Appo!
Capatul unde va fi?

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_gr

Intrebarea mea este:
La Dimri  Residence  se poate întoarce un autobuz?

 


Re: Discuții despre transportul local din București barbuandrei

Mai multe detalii nu stiu, eu citind doar circulara. Probabil ca in complexul Dimri au amenajat un spatiu de intors autobuzul.

 


Re: Știri despre transportul local din București orex

alexandru_gr wrote here:
STB SA înființează linia de autobuz 322, care va funcționa pe Prelungirea Ghencea
Începând de luni, 27.12.2021, va fi înființată o nouă linie de autobuz, care va funcționa cu indicativul 322, între terminalele „Cartier Rezidențial Dimri” și „Parcul Drumul Taberei, îmbunătățind astfel serviciul de transport public pe Prelungirea Ghencea și asigurând preluarea călătorilor din noile ansambluri rezidențiale construite de-a lungul acestei artere.

Autobuzele liniei 322 vor circula pe următorul traseu:

- pe sensul de mers spre terminalul „Parcul Drumul Taberei”: terminalul „Cartier Rezidențial Dimri”, Prelungirea Ghencea, Str. Râul Doamnei, Drumul Taberei (ramura de sud), Str. Brașov, unde autobuzele vor întoarce în stația „Parcul Drumul Taberei”;

- pe sensul de mers spre terminalul „Cartier Rezidențial Dimri”: terminalul „Parcul Drumul Taberei”, Str. Brașov, Prelungirea Ghencea.

http://stbsa.ro/comunicat1?nrcom=1575



Asa , si, ma rog, de ce n-au prelungit liniile 122 si 222 pana la DIMRI?
Fiecare rezidential tre sa aiba linia lui? :shock:

 


Go to page:  1  ... 396 397 398 399 400 401 402  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420950 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use