Infrastructura rutieră din RomâniaLucrări la autostrăzi și drumuri expresA0 (Noua centură a Bucureștiului)

 

Topic: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

62 posts, 17566 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului DocOctavius

Pana nu vedem proiectul nu știm exact. E posibil acolo sa trebuiască sa adauge benzi de accelerare/decelerare și sa fi trebuit lărgit oricum.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Nu știm ce a avut proiectantul în cap, pentru că acolo evident în afară de pod mai sunt și bretelele respective. Poate s-a încurcat de ceva din subsol de nu a putut să pună altcumva stâlpii.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului DocOctavius





Da acolo trebuie sigur o banda in plus pentru trifoi. Și ceva loc de ieșit in decor…

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Trifoiul trebuie să aibă 2 benzi în plus, vezi trifoiul de la A 4 / DN 3. Lățimea lui A 2  va fi de circa 50 metri în zona intersecției.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului DocOctavius

Așa ar fi normal și așa îmi imaginam și eu. Surpriza neplăcuta este dacă numeri benzile pe planșa de mai sus ca ies doar 3/sens. Dar “las ca merge și așa”.
Din poze loc au sa facă și parca pregătesc și o banda in plus sub pod… sa vedem câte fac in partea cealaltă.
Sper sa fie plansa de pe forum “versiunea preliminara”

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Trebuie căutate  niște secțiuni, nu știu cum ți-ai dat seama câte benzi sunt acolo...Dar teoretic   sub 4 benzi ( pe sens ) nu prea poți s-o scoți la cap...

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: A0 (Noua centură a Bucureștiului)  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421002 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use