Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Eliberarea titlurilor de călătorie (sisteme de ticketing)

982 posts, 292493 views
 
Go to page:  1  ... 55 56 57 58 59 60 61  ... 71
 
 

📖 Pagination options
Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) alexandru_gr

Toată luna august nu se dau amenzi.
Se merge numai pe prevenție.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) Daddy

In ceea ce priveste discutia din urma cu doua pagini referitoare la valabilitatea celor 10 calatorii pe cardul verde, va rog sa urmariti luna viitoare si sa confirmati daca asa e si nu au expirat sau sa cereti lamuriri 'mai sus'. Am întrebat de mai multe ori la ghisee si raspunsul a fost de fiecare data ca indiferent de culoarea cardului valabilitatea e de doua luni. Sigur ca banuiesc o incompetenta a personalului/dezinteres in instruirea lui dar..

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) andrei11

1) "Tanti" de la ghișeu îmi cerea insistent 30 lei pentru 10 călătorii metropolitane până ce s-a uitat pe niște hîrtii și s-a dumurit că tariful e de 2,5 lei / călătoria pentru 90 minute.
2) Cine crezi că nu consumă 10 călătorii metropolitane în 60 de zile ?

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) cris_m

Lasati ce va zice tanti la ghiseu, aveti hartia aia A3 pe care am postat-o aici in care sunt toate aspectele detaliate. E problema lor daca nici la o luna dupa implementarea noului sistem nu sunt in stare sa retina niste amarate de detalii. Daca erau la privat nu mai lucrau demult cu publicul, poate chiar deloc...

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) andrei11

La ghișeu nu te servește hârtia A 3 ci "tanti". Deci pe "tanti" trebuie să o lămurești și nu hârtia A 3.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) V2A

Centrul de emitere și reîncărcare carduri din Piața Victoriei (în stația liniilor 361, 381, 783) este închis de peste două săptămâni. A început cumva o campanie de reorganizare (reducere) a centrelor de vânzare?
CERC Piața Victoriei - 10.11.2021 (1).jpg (496.88 KB; downloaded 2370 times)

CERC Piața Victoriei - 10.11.2021 (2).jpg (417.28 KB; downloaded 2370 times)

 



Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) bgd70

La statia IOR e tot un CERC care e asa de cel putin 1 an (o data la cateva luni se redeschide pt cateva zile). La Sos. Campia Libertatii e un CRC care am impresia ca uneori functioneaza cu intermitenta si el.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) Chev Celios

Ce vedeti aici este doar inceputul pentru STB. Nu cred ca a inceput o campanie de reducere a centrelor, insa cred ca sa redus numarul de vanzatoare prin faptul ca unele au iesit la pensie. In viitorul apropiat STB va avea o problema cu personalul de miscare.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) andrei11

Are interdicție la angajări ?

 



Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) Chev Celios

andrei11 wrote here:
Are interdicție la angajări ?



Da.



Off-Topic: Am inteles ca in momentul de fata negocierile pentru noul CCM sunt blocate. Conducerea STB nu vrea sa participe la negocieri. Cum suna asta?? :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) ByOnu

STB le-a spus ca prelungesc cu cateva luni CCM actual parca.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing) Chev Celios

Treaba este ca saptamanal pleaca din STB cate 5-6 angajati. Ori ies la pensie, ori din pacate decedeaza.

 


Go to page:  1  ... 55 56 57 58 59 60 61  ... 71
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use